Yılın Kadın Takımı istatistikleri

UEFA.com taraftarlarının Yılın Kadın Takımı açılışı açıklandı.

Contents

İlk UEFA.com taraftarlarının Yılın Kadın Takımı, beş haftalık oylamaların ardından açıklandı.

2020 Yılın Takımı

Bir takım gönderen tüm kullanıcılar, hem erkekler hem de kadınlar UEFA Şampiyonlar Ligi finallerine VIP gezisi kazanmak için bir ödül çekilişine katılacak. UEFA.com taraftarlarının 2020 Yılın Erkek Takımına buradan göz atabilirsiniz .

Kazanan iki taraf, 2020 boyunca oyuncuların başarılarına paralel olarak taraftarların oylarını yansıtıyor ve yıl boyunca bir UEFA teknik gözlemci panelinden gelen girdilere göre onaylandı.

Sarah Bouhaddi (Lyon ve Fransa)

Sarah Bouhaddi: Women's Champions League Goalkeeper of the Season

Sarah Bouhaddi: Kadınlar Şampiyonlar Ligi Sezonun Kalecisi

2020
UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi: 5 maç (2 gol yemeyen)
Yerli: 15 (12)
Fransa: 1 (1)
Toplam: 21 (15)

Rekor sayıya ulaşan yedinci UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi unvanını (yarışmanın ilk Sezonun Kalecisi ödülünü alarak) ve Lyon ile sekizinci Fransız çiftini kazanarak tüm yıl sadece yedi gol attı.

Lucy Bronze (Lyon / Manchester City ve İngiltere)

2020
UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi: 5 maç (2 gol yemeyen)
Yerli: 20 (12)
İngiltere: görünüş yok
Toplam: 25 (14)

Yılın 2019 UEFA ve 2020 FIFA oyuncusu Lyon ile üç sezonda üç UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşadı. Manchester City'ye dönmeden ve Wembley'de FA Women's Cup'ı kazanmadan önce Wolfsburg'a karşı finalde sağ bek mükemmeldi.

Kadeisha Buchanan (Lyon ve Kanada)

2020
UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi: 5 maç (2 gol yemeyen)
Yerli: 16 (11)
Kanada: 6 (4)
Toplam: 27 (17)

Wendie Renard'ın Griedge Mbock Bathy'nin sakatlığının yokluğunda düzenli merkezi savunma ortağı olarak, Buchanan'ın 24 yaşında 100. Kanada şapkasını kazandığı bir yılda Lyon'a yeni bir kupa taraması yapmasına yardımcı oldu.

Wendie Renard (Lyon ve Fransa)

Wendie Renard: Women's Champions League Defender of the Season

Wendie Renard: Kadınlar Şampiyonlar Ligi Sezonun Savunucusu

2020
UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi: 4 maç (1 gol yemiyor)
Yerli: 19 (14)
Fransa: 4 (4)
Toplam: 27 (19)

Yedinci UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu, Lyon kaptanı, turnuva Sezonun Savunucusu, yarışma rekoru sahibi ve Paris Saint-Germain'e karşı yarı finalde kazanan golcüye geldi. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından yeni yıl konuşmasında ulusa "bu gri dönemde rüya" yapan biri olarak gösterilen yükselen stoper için dokuzuncu bir Fransız ikilisi de vardı.

Magdalena Eriksson (Chelsea ve İsveç)

2020
UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi: 2 maç (2 gol yememe)
Yerli: 21 (11)
İsveç: 8 (5)
Toplam: 31 (18)

Top oynayan sol kanatlı savunma oyuncusu, Chelsea'yi FA Kadınlar Süper Ligi ve Lig Kupası başarısına kaptırdı, Wembley'de FA Women's Community Shield'i kazandı ve İsveç'in UEFA Women's EURO 2022 elemesine yardım etti.

Kheira Hamraoui (Barselona ve Fransa)

2020
UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi: 3 maç (1 gol)
Yurtiçi: 14 (2)
Fransa: görünüş yok
Toplam: 17 (3)

Hamraoui, Barcelona'nın UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Atlético'ya karşı gol atan kahramanıydı, ancak orta sahayı tutmak ve hücum yapan takım arkadaşlarının parlamasına izin vermek onun ve kulübünün başarısının anahtarıydı.

Amandine Henry (Lyon ve Fransa)

Lyon's Amandine Henry

Lyon'un Amandine Henry UEFA'sı Getty Images aracılığıyla

2020
UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi: 3 maç (0 gol)
Yurtiçi: 18 (3)
Fransa: 4 (0)
Toplam: 25 (3)

Kadın futbolunda Henry'den daha fazla tam, zeki ve çalışkan orta saha oyuncusu var ve UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi çeyrek finallerinde sakatlığı onu Ağustos turnuvasının geri kalanından alıkoysa bile Lyon'un son başarıları için çok önemliydi – ve yarı ve finaldeki galibiyetlerine rağmen, OL tarafından etkisi kaçırıldı.

Sara Björk Gunnarsdóttir (Wolfsburg / Lyon ve İzlanda)

2020
UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi: 5 maç (1 gol)
Yurtiçi: 14 (3)
İzlanda: 7 (2)
Toplam: 26 (6)

Bir başka Wolfsburg şampiyonluğunun önemli bir orta saha bileşeni olan Gunnarsdóttir, Temmuz ayında Lyon'a geçti ve sonraki ay, yeni kulübüne, eski takımına karşı UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi final galibiyetine yardım etti ve 3-1 galibiyetinde geç bir gol attı. Kulüp arkadaşının sakatlanmasının ardından Henry'nin finaldeki rolünü devralan ve bir yıl içinde ülkesini UEFA Women's EURO 2022'ye yönlendirdiğinde ve İzlanda'nın 2020 sporcusu seçildiğinde değerini gösteren Gunnarsdóttir'di.

Daniëlle van de Donk (Arsenal ve Hollanda)

2020
UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi: 1 maç (0 gol)
Yurtiçi: 23 (3)
Hollanda: 6 (3)
Toplam: 30 (6)

Van de Donk'un çok yönlü orta saha yeteneği, Arsenal tarafından tamamen kullanılıyor; burada hem hücum hem de savunma rollerinde kullanılıyor, önemli asistlere giriyor ve Topçuların diğer yaratıcı yeteneklerinin ilerleme özgürlüğüne sahip olduğundan emin olmak için süpürüyor. Ayrıca, hüküm süren şampiyonlar şık bir UEFA Bayanlar EURO 2022 spotu rezervasyonu yaparken Hollanda'nın oyununun kalbinde kaldı.

Delphine Cascarino (Lyon ve Fransa)

2020
UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi: 5 maç (0 gol)
Yurtiçi: 19 (2)
Fransa: 7 (1)
Toplam: 31 (3)

Pacy sağ kanat oyuncusu, Ağustos'taki UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi turnuvasında yıkıcı en iyisiydi, diğer başarılar arasında en hızlı iki sprint kaydetti ve Lyon'un Wolfsburg'a karşı kazandığı son galibiyette Maçın Oyuncusu seçildi ve 3'te ilk iki golü belirledi. -1 zafer. Uzun süredir verilen sözün gerçekten yerine getirildiği bir yılı bitirmek için Fransız liginde gol üstüne gol atmaya devam etti.

Pernille Harder (Wolfsburg / Chelsea ve Danimarka)

Pernille Harder: 2019/20 UEFA Women's Player of the Year

Pernille Harder: 2019/20 UEFA Yılın Kadın Oyuncusu

2020
UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi: 5 maç (5 gol)
Yerli: 23 (13)
Danimarka: 8 (5)
Toplam: 36 (23)

İkinci kez UEFA Yılın Kadın Oyuncusu seçilen ilk oyuncu olan Harder, Wolfsburg'u başka bir Alman çiftine ve UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi finaline (yarışmanın Forward of the Season'a) ilham vererek gol önünde her zamankinden daha üretken oldu. Chelsea'ye yüksek profilli bir hamle yapmadan önce, yeni kulübü için evinde ilk maçına birkaç dakika kala sırtüstü bir gol attı. Danimarka'nın UEFA Women's EURO 2022'ye etkileyici bir şekilde ulaşmasına da yardımcı oldu.