Magogo'nun başarısız Chan'ın ardından Uganda'yı canlandırmak için ayrıntılı planı, Afcon sıralama turları

Yerel FA'nın müdürü, milli takımı güçlendirmek için üstlenmeyi amaçladığı bir yolu detaylandırdı

Yerel FA'nın müdürü, milli takımı güçlendirmek için üstlenmeyi amaçladığı bir yolu detaylandırdı.

Uganda Futbol Federasyonları Federasyonu başkanı Moses Magogo, milli takımı nasıl canlandırmayı planladıklarını açıkladı.

Uganda, Afrika Uluslar Şampiyonası'nda da kötü bir performans sergiledikten sonra 2022'de Kamerun'daki Afrika Uluslar Kupası finallerine katılamadı. Yetkili şimdi yeni bir dönemi başlatacak radikal planları ayrıntılı olarak açıkladı.

Son iki elemeyi – Burkina Faso ve Malawi'ye karşı – Johnathan McKinstry'nin kenara çekilmesi istendikten sonra antrenörler Abdallah Mubiru, Livingstone Mbabazi ve Fred Kajoba tarafından denetlendi. Magogo, yalnızca oyun ünitesiyle ilgili konuları ele aldığından, planların teknik sıranın yeniden düzenlenmesini içerip içermeyeceğini açıkça belirtmedi.

Fufa web sitesinde alıntılanan Magogo , "Uganda Vinçlerini yeniden inşa etmek için yeni bir döngü başlatacağız" dedi. "Bir ekibimiz olduğu gerçekten doğru. Takımın yaptığı doğru. Gerçekten de gerçek oyuncular yoruluyor. Takımlar döngüler halinde kuruluyor.

"Yetişmekte olan genç oyuncuları dikkate aldık. Bazı sonuçlar başlangıçta iyi olmayabilir. Yeniden inşa süreci bazı oyuncuların üst düzey takımda kalmasını sağlayacak."

Magogo, Uganda FA'nın müdürü olarak hizmet verirken farklı açılardan yargılanmayı tercih edeceğini söylediği için başarısız Afcon kalifikasyon sürecinden uzaklaştı.

"Afcon finallerine arka arkaya üçüncü kez katılamamış olmamız talihsiz bir durum," diye ekledi. "Bu ofise geldiğimde niteliklere göre yargılanmak istemediğimi söyledim. Ülkede oyunun geliştirilmesine yardımcı olan sistemler oluşturarak yargılanmak istiyorum.

"Dünyanın en iyi takımları bile bazı maçları kazanır veya kaybeder. Yaptığınız şey geri dönüp kayıpların bir analizini yapmak ve en iyi futbol sonuçları için tepki vermek.

"Başarılı futbol sonuçları elde etmeye yardımcı olan beş temel faktör var ve bunlar; altyapı, antrenörler, oyuncular, lojistik ve motivasyon."

Son zamanlarda Magogo, başarısız bir federasyonun resmini çizmeye çalıştığını söylediği eleştirmenlerden duyduğu hoşnutsuzluğu kaydetmişti.

Caf yönetici üyesi , "Hikayenin, insanların bu ülkede futbolun nereden geldiğini ve nereye gittiğini anlaması için anlatılması gerekiyor." Dedi.

"Son zamanlarda, bireylerin Fufa'nın futbolu doğru yöne çevirmek için bir araya getirdiği enerjileri çarpıttığını gözlemledik. Bazıları oyuncu, antrenör ve diğerleri medyada."

"Futbolun durumundan bizim bakış açımızdan bahsettiğimde, yönetimim 2013 yılında göreve başladığında, futbolun bu duruma ulaşmasına yardımcı olduğumuz önceki sekiz yıldan sonra toparlanma halindeydi."