Man Utd'yi düşünen Solskjaer, ev formu

Man Utd, evden uzaktaki iyi formlarına rağmen yeni kampanyada Old Trafford'da bir oyun kazanamadı

'te 'göze çarpan' farkı ele alacak şekilde değişiklik yaptı

Man Utd, evinden uzakta iyi formlarına rağmen yeni kampanyada Old Trafford'da bir oyun kazanamadı

Ole Gunnar Solskjaer, Old Trafford'daki ilk iki lig fikstürünü kaybettikten sonra Manchester United'ın iç saha maçlarına nasıl hazırlanacağını değiştirebileceğini söyledi.

United, yeni kampanyanın ilk galibiyetini umarak Cumartesi günü Frank Lampard'dan Chelsea'yi karşılayacak.

Bu sezon tüm müsabakalarda deplasmanda oynadığı beş fikstürü de kazanarak deplasmanda galibiyet almakta hiçbir sorun yaşamazken, henüz Old Trafford'da kazanamadılar.

Solskjaer, kendi tarafının geri dönme yeteneğine sahip olacağını umuyor ancak evdeki maçlara nasıl hazırlandıklarına bakabileceğini söyledi.

Covid'den önce ekip, fikstürden önceki gece şehir merkezindeki bir otelde buluşacaktı, ancak son zamanlarda protokoller uygulamaya konulduğundan beri tek tek yere gitmeden önce evde kalıyor ve eğitim alanında toplanıyorlar.

Deplasman maçları için, takım gerekli olduğu zamanlarda otellerde kalıyor ve United patronu, takımının ev maçlarına nasıl hazırlandığını araştırdığını söyledi.

"Tutarlılık zihniyetten gelir. Yetenekli oyuncularımız olduğunu biliyoruz. Birkaç kez söylediğim gibi, futbolun temellerine saygı duymamız gerekiyor, ”dedi Solskjaer, takımın iç saha formunu iyileştirme konusunda. “Bunu birkaç kez söyledim, takımları geçmemiz ve takımları geride bırakmamız gerekiyor. Bu oyuncular bunu yaparsa – son iki maçta yaptığımız gibi, istatistiklerin de gösterdiği gibi – aniden şans yaratırız. Takım olarak savunmamız gerekiyor.

“Yaptığımız kadar çok gol atamayız çünkü gol atarız, şans yaratır ve gol atarız. Her oyunda sahip olmamız gereken zihniyet budur. Elbette farklı oynama yöntemlerimiz var.

"Ve hazırlık, çünkü Covid ile kilitlenmeden sonra evde kaldık, oyunlara giren farklı rutinlerimiz oldu. Sadece her şeye bakmalıyım, oyuncuların nasıl hazırlandığımız, çünkü bizim ne kadar iyi olduğumuz dikkat çekiciydi. evden uzakta yaptım. "

Solskjaer'in Chelsea'den önce vermesi gereken büyük kararlardan biri, PSG'ye karşı çok iyi çalıştıktan sonra arka üçlüye sadık kalıp kalmayacağı. Geçmişte Chelsea'ye karşı bu sistemi tercih etti ve Cumartesi günü Old Trafford'da bir tekrar olabilir.

"Bir koç olarak oynayabileceğiniz bir temel istediğinizi ve oyuncuların talimatlarda tutarlılık istediğini düşünüyorum, bu yüzden bir sonraki durumun biraz önündeyiz. Ancak şu anda sahip olduğumuz oyuncularla bazen biraz değişip değişebiliyoruz ”dedi Norveçli.

“Yaşadığımız yaralanmalarla ve karşılaştığımız muhalefetle hissettik, doğru yol buydu. Alex (Telles) için bir çıkış yaptık, Axel (Tuanzebe) tekrar geri döndü, bu yüzden bunu gerçekten iki kez düşünmedik. Ve bize esneklik sağlıyor. Sezonun ilerleyen günlerinde bunu tekrar oynadığımız zamanlar olabilir, şimdi ya da tekrar arka dörde dönebiliriz. Yaptığımız imzalarla daha fazla seçeneğimiz var ”