Gilmour, Blues

Yüksek reytingli İskoç orta saha oyuncusu, 2019-20 sezonunda çığır açan bir kampanyanın tadını çıkardı ve şimdi Frank Lampard

'e imza atmak için 'hayalimden sonra' Chelsea'de not almaya karar verdi

Yüksek reytingli İskoç orta saha oyuncusu, 2019-20'de çığır açan bir mücadelenin tadını çıkardı ve şimdi Frank Lampard'ın rehberliğinde tekrar başlamayı umuyor

Billy Gilmour, Chelsea'deki kredi planlarını rafa kaldırdığı için mutlu ve Rangers'ın tanıdık çevresini terk ettikten sonra Londra'nın batısında rüyayı kovaladı.

Glasgowlu, Stamford Bridge'e çekilmeden önce Ibrox'ta akademi saflarında sekiz yıl geçirdi.

Bu cesur kararla ilgili sorular soruldu, pek çok gelecek vaat eden genç Chelsea'de kıdemli bir atılım yapamadı.

Yine de Gilmour, Blues sıcak koltuğunda Frank Lampard'ın varlığından yararlandı ve geçen sezon 11 ilk takım maçına çıktı.

Bu dakikalar 19 yaşındaki oyuncunun beklediğinden daha hızlı geldi ve kariyer yolu şimdi farklı bir yöne doğru ilerliyordu.

Gilmour, Four Lads Had A Dream Podcast'e şunları söyledi: “Şu anda olduğum yerde olacağımı hiç düşünmemiştim. Önümüzdeki yıl ödünç vereceğimi düşündüm.

“Chelsea akademisine girmek, ilk takım deneyimi elde etmeye çalışmak ve sonra kendimi takıma sokmakla ilgili kafamda her zaman bir planım vardı.

"Gaffer geldi ve takımı aldı ve 18 yaş altı ve 23 yaş altı gençlik koçlarım olan Jody Morris ve Joe Edwards onun yardımcılarıydı.

“Onlarla sezon öncesi yaptım, ondan sonra onlarla yuvarlak bir antrenman yaptım ve sonra çok büyük olan birinci takım soyunma odasına girdim. Gerçekten çok mutluydum ve birkaç kez göründüm. "

Gilmour her zaman Chelsea'de dereceye girebileceğine ve bu başarının İngiliz futbolunda elde edilebileceğine inanıyordu.

Her zaman hayalimin Premier Lig'de oynamak olduğunu söylemiştim ve Chelsea'ye imza atarak bir adım daha yaklaştım.

“Chelsea gençlik akademisinden çıkan ve en iyi oyuncular olan tüm oyuncuları gördüğünüzde kararımı verdim. Belki Chelsea'de değiller ama Manchester City'deki Nathan Ake gibi en iyi kulüplerde oynuyorlar.

“Şimdi Chelsea'ye gelen genç oyuncuları görüyorsunuz – Mason Mount, Reece James, Tammy Abraham, Fikayo Tomori gibi – ve son on yılda FA Gençlik Kupası'nı yedi kez kazandılar. İnanılmaz, gençlik düzeni harika ve kariyerimde bir sonraki adımı atıp tekrar kendime meydan okumak zorunda kaldım. "

Gilmour, 7 Temmuz'dan bu yana diz ameliyatı olmak zorunda kaldığı için herhangi bir maç görmedi, ancak Rangers'dan uzaklaşma kararını sorgulayanları susturduğuna inanıyor.

Yetenekli genç, “Sadece kaybolacağımı söylediler. Ama rüyamın peşinden gitmek istedim ve bunu hiç yapmamış olsaydım pişman olurdum.

“Şansımı denedim, çok çalıştım ve buraya geldim ve kendime ve zirveye çıkıp bu en iyi oyunculara karşı oynama yeteneğime inandım.

Şimdiye kadar işler iyi gitti. İlk takımımı Sheffield United'a karşı yaptım, Liverpool gibi en iyi takımlara karşı oynadım. Şu anda her şey çok iyi gidiyor ve ben hala gelişiyorum. "