Manchester City, eski akademi oyuncusu Wisten'ın trajik ölümünün yasını tutuyor

Genç, Pazar günü kulüp oyuncularının birçoğunun haraç ödemesi için hızlı bir şekilde vefat etti. Her yerde, @ Anlamsal Oynatıcı Yok, @ Google Gazetelik, @ Apple News

Genç, Pazar günü kulübün pek çok oyuncusu haraç ödemek için çabucak öldü

Manchester City , 18 yaşında vefat eden eski akademi oyuncusu Jeremy Wisten'in ölümünü doğruladı.

Malavi'de doğmuş ancak Birleşik Krallık'ta büyüyen gelecek vaat eden bir savunma oyuncusu olan Wisten, kısa süre önce kulüpten ayrılmadan önce 2016'da City'nin seçkin geliştirme kadrosuna katıldı.

Ölüm sebebi henüz doğrulanmamış olsa da, City Pazar gecesi Wisten'e anma olarak kısa bir açıklama yaptı.

Twitter'da yapılan açıklamada "Manchester City ailesi, eski Akademi oyuncusu Jeremy Wisten'in vefatını öğrendiği için üzülüyor." "Arkadaşlarına ve ailesine en derin taziyelerimizi gönderiyoruz. Düşüncelerimiz bu zor zamanda sizlerle."

City'nin bazı kıdemli oyuncuları, desteklerini gönderenler arasında Raheem Sterling ve Aymeric Laporte ile sosyal medyada da haraç ödedi.

2010'dan beri Manchester City akademisinde bulunan Cole Palmer, Wisten'i iyi tanıyor ve Instagram'da duygusal bir veda yayınladı .

"Sonsuza Kadar Özleneceksin. Yükseklere Uç Kardeşim. Cennette Dinlen!" Palmer, ikisinin birlikte resim ve videolarının eşlik ettiği bir gönderide yazdı.

Şu anda Blackburn Rovers için oynayan eski City akademi ürünü Tyrhys Dolan, Wisten için en iyi oyun dışı bırakmayı sağlamak için para toplamaya başladı.

Dolan Instagram'da "Jeremy'nin ailesinin ona kardeşimin hak ettiği en iyi gönderimi vermesine yardımcı olmak için para topluyoruz" dedi.

"Şu anda hissettiğim acıyı hiçbir kelime tanımlayamaz. Kalbim sonsuza kadar kırıldı. Seninle tanıştığım ilk günden beri, bunu benimle gerçek tuttun ve her zaman arkamı kolladın ve her ihtiyacım olduğunda bana yardım etmek için her zaman oradaydım.

"Sana yardım etmek için orada olamadığım için çok üzgünüm kardeşim. Bana hayatımın en güzel zamanlarını yaşattığın için teşekkür ederim. Sana kardeşim dediğim için çok ayrıcalıklıyım ve hayatta nereye gidersem gideyim Her zaman yaptığın gibi, her zaman yanımda olacaksın, beni gözetleyeceksin.

"Dünya bir kralı kaybetti ama cennet en mükemmel meleği kazandı. Sadece 18. yaş gününü kutladık ve ne geceydi! Lütfen beni koru kardeşim ve bana rehberlik et, senin ve ailen için her şey olacak."