Mohammed Kudus: Gana ve Ajax dahisi, yaralanma kurtarma

Saldıran orta saha oyuncusu, Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında Liverpool'a karşı bir sakatlık geçirdikten sonra rehabilitasyon sürecinden bahsediyor

hakkında güncelleme sağlıyor

Saldıran orta saha oyuncusu, Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında Liverpool'a karşı bir sakatlık geçirdikten sonra rehabilitasyon sürecinden bahsediyor.

Ajax Amsterdam orta saha oyuncusu Mohammed Kudus, bir bacak yaralanması nedeniyle ameliyat geçirdikten sonra iyileşme yolunda önemli ilerleme kaydettiğini açıkladı.

20 yaşındaki oyuncu, Şampiyonlar Ligi'nde Hollandalı devlerin İngiliz şampiyonu Liverpool'a karşı oynadığı mücadelede menisküs yaralanması geçirdikten sonra bıçak altına girdi.

Oyun, Temmuz ayında Danimarka Superliga tarafı Nordsjaelland'den beş yıllık bir anlaşmayı imzaladıktan sonra elit Avrupa kulüpler arası şampiyonasında ilk kez ortaya çıktı.

Kudüs , kulübüyle yaptığı video röportajda "Operasyon iyi geçti. Herkesten güzel mesajlar aldım. Bu destekler için herkese teşekkür etmek istiyorum." Dedi.

"Yaralı bacak] şimdi neredeyse normale döndü. Koltuk değnekleri olmadan araba kullanmak ve yürümek gibi neredeyse her şeyi tekrar yapabilirim. Rehabilitasyon yapıyorum ve şimdi normale döndü."

Geçen ay Ajax'a göre, Kudus'un yaralanması onu "aylarca" tedavi odasında tutacak.

Amsterdam'da ayaklarını yeni bulmaya başlamıştı, bir gol attı ve Eredivisie kıyafeti için dört rekabetçi görünümde üç gol asisti sağladı.

Kudus, "Sakatlığımdan beri kulübün her maçını izliyorum. Fiziksel olarak orada olmasam da aklımda onlarla birlikteyim. Onları her maçta destekliyorum," dedi.

"Elbette yeniydim, ancak takım arkadaşlarım ve personelim bana yardımcı oldu. Afrikalı oyuncular yolumu bulmamı kolaylaştırdı."

Ajax, Kudus için kesin bir yaralanma iade tarihi vermemiş olsa da, medya raporları, saldırganın üç ila altı ay arasında dışarıda olmasının beklendiğini söylüyor.

Orta saha oyuncunun son yenilgisi, onu Gana'nın 2022 Afrika Uluslar Kupası (Afcon) bu ayın başlarında Sudan'a karşı çift kafa elemelerinde bulunamayacak hale getirdi.

Onun yokluğunda, Black Stars, Omdurman'da deplasmanda 1-0 mağlubiyete düşmeden beş gün önce Cape Coast'ta Sudan'ı 2-0 yendi.

Kudus'un, Afcon elemelerinin devam ettiği önümüzdeki yıl Mart ayına kadar yeniden faaliyete geçmesi bekleniyor.

Şimdiye kadar Gana'ya iki kez katıldı, geçen yıl bir Afcon elemesinde Güney Afrika'ya karşı bir ilk maç dahil.