Uganda'nın McKinstry, Güney Sudan Afcon elemesi

Defans, ters oyun sırasında hamstring problemi ile topalladı, ancak koç oyuncunun iyi antrenman yaptığını doğruladı

'ten önce Mukiibi'nin yaralanma güncellemesini sağlıyor

Savunan oyuncu ters oyun sırasında diz kirişi sorunu ile topalladı, ancak koç oyuncunun iyi antrenman yaptığını doğruladı

Uganda baş antrenörü Johnathan McKinstry, Nyayo Stadyumu'ndaki Güney Sudan Afrika Uluslar Kupası elemeleri öncesinde kampından bir sakatlık güncellemesi verdi.

Joseph Ochaya cezalıyken McKinstry, TP Mazembe yıldızının yerini alabilecek başka oyuncuları olduğuna inanıyor. Olumlu bir kayda göre, İrlandalı teknik direktör, Ronald Mukiibi'nin ters fikstürde bir sakatlık seçtikten sonra müsait olabileceğini açıkladı.

McKinstry Football256'ya "Açıkçası, [Joseph] Ochaya askıya alma nedeniyle aramızda değil, ancak birisinin devreye girip oynaması için bir fırsat veriyor” dedi.

"[Ronald] Mukiibi açısından, Pazar günü tam bir antrenman seansı yaptı, kendini iyi hissediyor ve Pazartesi günü seçtiğimiz takımı dikkate alıyor."

Koç, yine sakatlanan ve yerine Halid Lwaliwa'nın getirildiği Khalid Aucho'dan bahsetmedi.

McKinstry bir kez daha, dönüş maçının ne kadar yakın planlandığı dikkate alındığında, takımda daha fazla değişiklik yapabileceğini ima etti.

“Birbirinize yakın oyunlarınız olduğunda, yine de değişikliklere bakmanız gerekir. Özellikle böyle bir dönemde aynı onbiri oynamak zor ”dedi.

"Ama oyuna başlamayı seçtiğimiz adamlar ve yedek kulübesinden inenler, gidip bir performans sergilemeye hazırlar."

Bright Stars'a karşı bir galibiyet, Cecafa şampiyonlarının üçüncü bir Afcon sırasını kapatmaya yaklaşmasına yardımcı olacaktı ve koç, oyundan beklentilerini açıkladı.

"Pazartesi oyununu dört gözle bekliyoruz, oyuncuların çok enerjisi var" diye ekledi. “Bu, onlara dışarı çıkıp oynamaları ve işi halletmeleri için daha fazla heves veren iyi bir oyun yüzeyi.

“Çok kısa bir dönüş oldu; Bazı harika şeyler yapmış olmamıza ve oyuncuların kazanmak için ne yapmamız gerektiğine dair daha net bir anlayışa sahip olmasına rağmen, olaylara bakmak için birkaç günümüz oldu.

"Bizi sahada daha da iyi konumlara sokacak bazı taktiksel ayarlara baktık. Herkes dışarı çıkıp sonucu telafi etmeye hazır.

"Oraya gitmenin birçok yolu var ama bu, sahaya her geldiğimizde, üç puan alabilir miyiz ve bunu yaparsak, kalifikasyon için kendimizi güçlü bir konuma koyarız."

Oyun 16: 00'da EAT'de başlayacak ve Güney Sudan Uganda'yı evden uzakta ağırlayacak.