'Her maçta gol atması bekleniyor' – Arsenal patronu Arteta, Aubameyang'ın eleştirisini görünce şaşırmadı

Forvet bu sezon gol önünde mücadele etti, ancak menajeri pozisyonunun sorun olduğunu düşünmüyor

Forvet bu sezon gol önünde mücadele etti, ancak menajeri pozisyonunun sorun olduğunu düşünmüyor

Mikel Arteta, Pierre-Emerick Aubameyang'ın Arsenal saldırganının önceki sezonlardaki gol atma cesaretine ulaşmaya çalışırken sorgulanması şaşırtıcı değildi.

Aubameyang, Emirates Stadyumu'ndaki iki buçuk yıl boyunca merkezi bir forvet olarak usta olduğunu kanıtlamasına rağmen, esas olarak Arteta altında soldan oynadı.

Şubat 2018'de Premier Lig'deki ilk maçından bu yana, sadece Mohamed Salah (60) Gabon International'ın kazandığı 55'ten daha fazla gol attı.

2020-21 kampanyasının başlamasından önce, Aubameyang her 128 dakikada bir en iyi uçuş hedefinin ortalamasını aldı. Ancak bu sezon, forvet beş maçta bir lig golü atarken her 450 dakikada bir gol attı.

Aubameyang'ın gol atma sorunlarının çözümünün onu ortadan oynamak olup olmadığı sorulduğunda, Arteta cevap verdi: "Gol atmadığında her zaman sorulan soru, 'Neden dokuzda oynamıyor?' Sonra onu dokuza götürürsünüz, 'Neden soldan çok başarılı olduğu için onu solda tutmadınız?' Bu olacak, biliyorum. "

Aubameyang, geçtiğimiz hafta Arsenal'in Manchester City'ye 1-0 mağlup olması nedeniyle sosyal medyada eleştirildi ve son düdüğün ardından eski Borussia Dortmund takım arkadaşı İlkay Gündoğan ile gülüşü görüntülendi.

Arteta, "Onun beklentisi, her maçta bir gol atması gerektiğidir, bu yüzden bu, büyük oyuncunun doğası, geçmişte yaptıkları ve gelecekte insanların ondan bekledikleri ile birlikte gelir." Dedi. eleştiri.

"Bunu halletmesi gerekiyor ve biz onun etrafında zor zamanlar olduğunda onu desteklemek için buradayız."

Opta'ya göre, Aubameyang'ın bu sezon Premier Lig'de henüz 'büyük bir şansı' yok; 2020-21'in başlangıcından önce, her 90 dakikada bir ortalama aldı.

Ancak, 31 yaşındaki oyuncu yedek kulübesinden çıktı ve Arsenal perşembe günü Avrupa Ligi'nde Rapid Vienna'yı yenmek için arkadan geldiği için galibiyeti attı.

Arteta, "Daha fazla gol fırsatı yakalaması gerekiyor, yapması gerekeni yapması için topu daha fazla kutuya alması gerekiyor" dedi.

"Bu sezon oynadığımız bazı büyük takımlara karşı oynamak farklı bir oyun, zaten en üstteki muhalefete karşı yedi maçtan beşini oynadık.

"Maçtan önce [Perşembe günü] ona gelip oyunu bizim için kazanmasını istedim. Başardı, mutluyum."