'Soyunma odasında iyi bir adam değil' – Arsenal efsanesi Brady, Gunners'ı dışlayan Ozil

Kuzey Londra'da kalışının sona yaklaşması nedeniyle, eski Almanya milli takımı Mart ayından beri Gunners için oynamadı

'e nişan alıyor

Eski Almanya milli takımı, Kuzey Londra'da kalışının sona yaklaşması nedeniyle Mart ayından bu yana Gunners için oynamadı.

Arsenal efsanesi Liam Brady, eski Alman uluslararası oyuncunun "soyunma odasında iyi bir adam olmadığını" ve "sahada iyi bir adam olmadığını" iddia ederek Mesut Özil'i hedef aldı.

Özil'in Arsenal'de bir geleceği yok gibi görünüyor, çünkü Mart ayından bu yana kulübe katılmamış ve teknik direktör Mikel Arteta'nın Premier Lig kadrosunda yer almıyor.

Özil, şarkıda oyundaki en yetenekli oyunculardan biri olduğu için, ilişkinin kötüleşmesi, kulüple ilgilenen herkes için hayal kırıklığı yaratıyor.

Topçular form için mücadele ederken, Arteta'ya ve kadroyu nasıl idare edeceğine odaklandı.

Arsenal, Özil'in üretebileceği yaratıcılık türü için haykırıyor, ancak Brady koçun onu bırakıp gitme konusunda haklı olduğunu düşünüyor.

“Ben Özil üzerinde Arteta suçlamıyorum,” kazandı Brady, FA Cup 1979'da Arsenal ile, kulüp için 307 maça çıkan ve onların tarihteki sekizinci büyük oyuncu seçildi, anlattı Tuşlar ve Gri podcast . Özil'e bol bol şans verdi ve birkaç ay performans sergiledi.

Özil yazıya geri döndü.

"Soyunma odasında iyi biri değil; sahada iyi biri değil.

Mikel'in onu bombalamasında bir sorunum yok.

Arteta Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında , Ocak ayında kulüpten ayrılma olacağını söyledi.

Özil'in yakın arkadaşı Sead Kolasinac, kulübün dışına çıktı ve Bundesliga tarafında Schalke'ye kiralık olarak katıldı ve muhtemelen daha fazla ayrılma olacak.

Özil'in Ocak ayında yeni otlaklara gidip gitmeyeceği, büyük olasılıkla oyuncunun maaş kesintisi yapmaya ikna edilip edilemeyeceğine bağlı olacak.

2018 yılının Ocak ayında haftalık 350.000 £ değerinde olduğu bildirilen ve 2021 yazına kadar devam eden bir anlaşma imzaladı.

Özil, Ocak ayında hareket etmeye ikna edilemezse, neredeyse kesin olarak Emirates Stadyumu'ndan yazın ücretsiz transferle ayrılacak.

Arteta, sezonun ikinci yarısında odak noktasının kendi tarafında olmasını umacak. 2020'yi Chelsea ve Brighton'da arka arkaya galibiyetlerle kapattılar ve 2021'i West Brom'a bir gezi ile başlattılar .