Brezilya, maça uygun olmaktan uzak olmasına rağmen PSG, Şampiyonlar Ligi'ndeki önemli çatışmada Neymar'ı riske atmaya hazır

Thomas Tuchel, Salı günü Parc des Princes

Thomas Tuchel, Salı günü Parc des Princes'te RB Leipzig ile karşılaşmak için ilk 11'ine bir Güney Amerikalı süperstar dahil edeceğini açıkladı.

Paris Saint-Germain , Şampiyonlar Ligi müsabakası söz konusu olduğunda Neymar için hesaplanmış bir risk almak zorunda kalıyor ve Thomas Tuchel Brezilya'yı RB Leipzig'e karşı başlatmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz sezonun mağlup finalistleri, kıta hayallerini 2020-21'de canlı tutmak için son Avrupa gezilerinden olumlu bir sonuç almaları gerektiğinin farkında.

Salı günü Alman muhalefetinin ziyaretinde bol bol dinlenen Tuchel, zarları atmaya hazırdır ve bu , 28 yaşındaki futbolcunun maç zindeliğinden çok az olmasına rağmen, sahadan Neymar'ı dahil etmek anlamına gelir . 28 Ekim'den beri Güney Amerikalı.

Tuchel planları hakkında soru sorulduğunda gazetecilere "Oynaması için ona ihtiyacımız var, sahada olması gerekiyor" dedi.

“Kalitesi ve tecrübesi var. Bizim için kilit bir oyuncu.

"Fiziksel durumu çok iyi değil ama yarın başlayacak. Bu tür oyunları fiziksel ve zihinsel olarak halledebilir.

Umarım ona fazla odaklanmayız. Umarım ona yardım edebiliriz ve yalnız kalmaz. "

Kylian Mbappe, Neymar ile birlikte PSG'nin ilham arayacağı kişilerden biri.

Dünya Kupası galibi , kulübün adına 99 golle tılsımlı bir varlık olmaya devam ediyor, ancak Aralık 2019'dan beri Şampiyonlar Ligi maçında hedefi bulamadı.

Tuchel, bu rekorun ileriye dönük 21 yaşındaki çocuk üzerinde daha fazla baskı oluşturup oluşturmayacağına vurgu yaparak şunları söyledi: “Elbette. Neymar veya Kylian puan alamazsa bizim için bir etkisi var. Umarım yarın gol atarlar.

Kylian'ın hedeflerine ihtiyacımız var. Kararlı olmak için her şeyi yaptığını söyleyebilirim.

Fransa takımıyla oynadı. Monako'ya karşı iki gol attı. Şimdi onun ve Ney için yeniden kararlı olma zamanı. "

Hedefler PSG için bir zorunluluk olduğu için, Grup H'nin yarısında üçüncü sırada yer alan Tuchel, formasyonunu kurcalayıp daha fazla hücum yapmanın cazip olabileceğini söylüyor – Mauro Icardi planlarının dışında bırakılmış olsa da.

Paris'te daha büyük ödüller vermekle görevlendirilen bir adam, "Elbette bir olasılık" dedi.

Kazanmak istiyoruz, bu grupta bir final. Kesinlikle savunmaya yönelik sorun yaşama korkusundan daha fazla puan alma cesaretine sahip olmamızı istiyorum. Gol atmak cesaret ister, bu bir olasılık.

“Ortada 4-4-2 oynarsak çaba gösterebilecek iki oyuncu bulmalıyız. Ama 4-3-3 oynamamız da mümkün. Leipzig'de ve geçen sezon çeyrek finalde kullandık. İki olasılık var, kimin müsait olduğunu görmek için bekleyeceğiz. "