Gençler Emirates Stadyumu

Gunners forvet oyuncusu, 2019-20 kampanyasında Leeds'te kiralık olarak zaman geçirdi ve bu deneyimi kuzey Londra'da iyi bir şekilde kullanmak istiyor

'te gelişirken Nketiah, Arsenal'in Bielsa'dan faydalandığını düşünüyor

Gunners forvet oyuncusu, 2019-20 kampanyasında Leeds'te kiralık olarak zaman geçirdi ve bu deneyimi kuzey Londra'da iyi bir şekilde kullanmak istiyor.

Eddie Nketiah, Leeds patronu Marcelo Bielsa'nın Elland Road'da Emirates Stadyumu'na geri çağrılmasına yol açan zorlu bir kredi büyüsüne katlanmasına rağmen onu Arsenal için daha iyi bir oyuncu haline getirdiği için kredi veriyor.

Yüksek puan alan İngiltere U21 milli takımı, 2019-20 kampanyasının başında Beyazlar ile bağlantı kurdu.

Potansiyeli Leeds tarafından benimsendi, ancak Patrick Bamford ve Bielsa'nın tek başına bir solistle mücadele etme arzusu, gençleri kenarda hayal kırıklığına uğrattı.

Mikel Arteta, gelecek vaat eden forvet oyuncusunu planlarına geri çağırırken , sezon boyu süren bir anlaşma sonunda yarıda kesildi .

Nketiah, yalnızca iki Şampiyona başlangıcı da dahil olmak üzere tüm yarışmalarda Leeds için sadece 19 kez forma giydi, ancak kuzey Londra dışındaki deneyimlerin kendisine fayda sağladığına inanıyor.

21 yaşındaki talkSPORT'a “Leeds'de kaldığım için minnettarım” dedi .

“Bielsa çok talepkar bir teknik direktör, bu yüzden her gün antrenmanda sınırlarımı zorluyordum ve Arsenal'de her zaman antrenmanda ve maçlarda her şeyimi vermek için zihniyetin bana sıkışıp kaldığını hissediyorum.

“Ayrıca Leeds'in oynayışıyla topla defansif olarak çok şey öğrendim, önden baskı yapmanın, önden savunmanın önemi ve takıma ve bizim oynayış şeklimize yapabileceği etki hakkında çok şey öğrendim.

“Kesinlikle çok şey öğrendim, kendimi rahatlık alanımın dışına çıkardım ki bu benim için iyi bir şeydi, zihinsel olarak beni çok güçlendirdi ve oyuncu olarak beni geliştirdi.

Orada zamanım için minnettarım.

"Açıkçası, Arsenal'e geri dönmemle sonunda işler yoluna girdi, bu yüzden yaşadığım deneyim için minnettarım ve bunun beni daha iyi bir oyuncu ve daha iyi bir insan yaptığını hissediyorum."

Nketiah, 2020-21'de başlamak için mücadele ettiği için Ocak transfer penceresi açıkken başka bir kredi hamlesi görüyor, ancak Arteta gençliğe olan inancını gösteriyor ve bir aşamada şanslarının önüne geçmesi bekleniyor.

Nketiah, "Şu anda oynayan genç oyuncuların bu kadar iyi olduğunu görmek harika" dedi.

"B [Bukayo Sako] iyi gidiyor, Emile [Smith Rowe] takıma geldi ve iyi iş çıkardı, herkesin bir etki yarattığını, çok çalıştığını ve özgüvenini gösterdiğini görmek harika.

“Genç oyuncular olarak bence her zaman o soluğu, o enerjiyi ve coşkuyu getirmeye çalışıyoruz.

“Her zaman biraz özgürlük ve güvenle oynamaya çalışıyorum. Açıkçası yönetici, bizi seçerek ve bize bu oyun süresini vererek bu güvene sahip olmamıza izin veriyor.

"Genç oyuncuların bu kadar başarılı olduğunu görmek harikaydı, bu yüzden umarım etki yaratmaya ve takıma yardım etmeye devam edebiliriz."