Real Madrid başkanı Perez, karantina

73 yaşındaki oyuncu, kulübün Atalanta'ya karşı oynayacağı maç için seyahat etmeyecek – ancak işe dönme izni verildi

Contents

'ün ardından koronavirüs için negatif test yaptı

73 yaşındaki oyuncu, kulübün Atalanta'ya karşı oynayacağı maç için seyahat etmeyecek – işe dönme izni alınmış olmasına rağmen

Real Madrid başkanı Fiorentino Perez, başlangıçta 2 Şubat'ta pozitif bir test ürettikten sonra koronavirüs için negatif test yaptı.

Perez, negatif bir test yapana kadar işe dönmesine izin verilmediğinden birkaç hafta karantinada kaldı.

73 yaşındaki başkan, kulübün İtalya'da Atalanta ile yaklaşan Şampiyonlar Ligi çatışması için seyahat etmeyecek olmasına rağmen, artık görevine dönmekte özgür.

Real Madrid ne demeli?

Kulüpten yapılan açıklamada, "Real Madrid CF, başkanımız Florentino Perez'in son 48 saat içinde yaptığı iki PCR testinde Covid-19 sonuçlarını negatif verdiğini bildirdi" dedi.

"Florentino Perez, Atalanta ile Şampiyonlar Ligi beraberliği için Bergamo'ya gitmeyecek, ancak yarın ilk takımımızın tüm üyelerini İtalya gezisi öncesinde görmek için Real Madrid City'de olacak."

Perez kim?

Perez ilk olarak 2000 yılında göreve seçildi ve 2006 yılına kadar kulübe başkanlık etti ve Ronaldo Nazario, David Beckham, Zinedine Zidane ve Michael Owen gibi Galactico'ların imzalarını denetledi.

Kulübün dokuzuncu Avrupa Kupası zaferine başkanlık etmiş ve sorumlu ilk büyüsü sırasında iki La Liga şampiyonluğuna koşarak, 2009'da Madrid başkanı olarak ikinci bir dönem için yeniden seçildi.

Perez, Kaka, Xabi Alonso, Karim Benzema ve en önemlisi Cristiano Ronaldo'nun imzalarıyla Galacticos politikasını sürdürerek, ikinci dönemi boyunca kulübü dünya futbolunun zirvesinde tuttu.

Yönettiği ikinci büyüsü sırasında, Perez'in Real Madrid'i dört Şampiyonlar Ligi kronu ve üç La Liga şampiyonluğu toplayarak kulübün kupa koleksiyonuna katkıda bulundu.

Real Madrid için sırada ne var?

Çarşamba günü Şampiyonlar Ligi ilk maçında Atalanta ile karşılaşacak olan Real Madrid, bu hafta sonu La Liga'nın şampiyonluk yarışına geri dönmek için Real Sociedad'ı alacak.

Real Madrid şu anda bir maç daha az oynayan rakipleri Atletico Madrid'in üç puan gerisinde bulunuyor.

daha fazla okuma