Man City, sıkı Premier Lig şampiyonluk yarışına rağmen FA Cup için elinden geleni yapıyor, Steffen

USMNT kalecisi, Blues'un evdeki taçlarını geri alma hırslarının daha fazla gümüş eşya şansından uzaklaşmasına izin vermeyeceğini söyledi

'te ısrar ediyor

USMNT kalecisi, Blues'un yerli taçlarını geri alma hırslarının daha fazla gümüş eşya şansından uzaklaşmasına izin vermeyeceğini söyledi.

Manchester City , Premier Lig şampiyonluğu için kendilerini buldukları sıkı mücadeleye rağmen FA Cup hedeflerini değiştirmeyecek, kaleci Zack Steffen konusunda ısrar ediyor.

Pep Guardiola'nın tarafı, Pazar günüBirmingham City karşısında rahat bir 3-0 zafere ulaştıktan sonra turnuvanın dördüncü turu için çekilişteki yerini aldı.

City, açılışın 15 dakikasında erken bir Bernando Silva ikiye katlaması sayesinde zaferi kazandı ve Phil Foden anlaşmayı imzalamak için yarım saatlik sınırın hemen ötesine üçte bir ekledi.

Hafta ortasında Carabao Kupası finaline ilerlemeleri ve Şampiyonlar Ligi hırsları çok canlı olan City, önümüzdeki aylarda giderek daha yoğun bir programla karşı karşıya.

Premier Lig sezonuna rakiplerine kıyasla gecikmeli bir başlangıç, Covid-19 iptallerinin yanı sıra diğer bir bileşik faktör.

Yine de geçtiğimiz haftalarda Guardiola için sopalar arasında yükselen Steffen, City'nin kendi tacını geri alma özlemlerinin yanı sıra kupa müsabakalarından vazgeçmeyeceği konusunda ısrar ediyor.

Kulübün web sitesinde USMNT görevlisi, " Elimizden geldiğince çok kupa kaldırmak istiyoruz," dedi . "Elimizden geldiğince çok oyun kazanmak istiyoruz ve en iyi futbolu oynayarak elimizden geldiğince en iyi şekilde oynamak istiyoruz.

"İlk FA Kupası maçımı kemerimin altına almak güzeldi. Sezon ilerledikçe daha fazla kupa maçı oynamayı umuyorum, bu yüzden bu hepimiz için önemli bir rekabet ve kazanmak istiyoruz. Bu kupayı kaldırmak istiyoruz. . "

Steffen, koronavirüs teşhisinin ardından normal City atış durdurucusu Ederson'a vekalet etti ve ilk tercih edilen kaleci olarak koşmaktan zevk aldığını itiraf etti.

"Bu bizim işimiz, 90 dakika odaklanmak. Topla oynayabileceğim ve aktif kalmak ve oyuna dahil olmak için ayaklarımla topa dokunabileceğim bir takımın parçası olduğum için şanslıyım" diye itiraf etti.

"Oynamayı seviyorum. Gerçekten zevk alıyorum ve birkaç maç için oraya gitmek harikaydı. Hayran olmaması ne yazık.

"Kendime güveniyorum ve bir ritim yakaladım, bence önümdeki oyuncular bu maçlar sırasında harika bir iş çıkardılar ve kendimi oraya çıkarmak için çok çalışmaya devam edeceğim.

"Başka bir temiz sayfa tutmak harika ve nasıl daha iyi oynadığımızı anlamak için bir dizi oyun oynamak önemliydi ve kesinlikle kendimi yerleşmiş hissediyorum."