Alaba, Van Dijk'in kapağı olarak Liverpool'a katılacağını söyledi.Basler, Reds'in Bayern yıldızı

Bir oyuncu olarak Münih'te üretken üç yıl geçiren bir adam, çok yönlü Avusturyalı'nın

için yarışı kazanmasını gördü

Bir oyuncu olarak Münih'te verimli üç yıl geçiren bir adam, çok yönlü Avusturyalı'nın Ocak ayında Anfield'e gidebileceğine inanıyor.

David Alaba'ya, Ocak transfer döneminde Liverpool'a gitmesi için tüyo veriliyor, eski Bayern Münih yıldızı Mario Basler, Avusturyalı'nın Anfield'daki yaralı Virgil van Dijk'e koruma sağladığını görüyor.

Jurgen Klopp'un, Merseyside'da değerli bir varlığın diz bağlarında hasar gördüğünü gördükten sonra savunma takviyesi için kış pazarına girmesi bekleniyor ve Van Dijk ameliyattan sonra birkaç aya kadar kenarda bekliyor.

Onun yokluğunda, Liverpool, Fabinho ve Joel Matip'in zamansız vuruşlar yaptığını gördü – Nat Phillips ve Rhys Williams gibi akademi mezunlarına etkileme fırsatları sundu .

Gözleri Kızıllar'ın arka dördünün kalbinde yakaladılar, ancak daha deneyimli bir seçenek muhtemelen yılın başında aranacak.

Alaba , Allianz Arena'da 28 yaşındaki görüşmelerin kopmasıyla Klopp'un düşündüğü bir aday olabilir .

Bayern, kendini kanıtlamış oyuncuyu serbest oyuncu olarak kaybetme konusunda isteksiz olacak ve Thiago Alcantara'nın İngiltere'ye gitmesine izin vermiş olduğu için Liverpool ile birkaç ay içinde ikinci bir anlaşma yapabilir.

Basler, Bundesliga şampiyonlarının ellerini zorla gördüğüne inanıyor ve eski Almanya uluslararası Sport1-Fantalk'a şunları söylüyor: “Alaba ile hikaye gerçekten onun ayrılmasıyla bitmeli.

Belki Liverpool'a gider. Van Dijk yaralanması ve çapraz bağ kopmasıyla ilgili büyük sorunları var.

"Uzun süre dışarıda olması gerekiyordu ve bence merkez savunma pozisyonunda büyük bir ihtiyaç var (güçlenmeye)."

Bayern, Alaba ile kitaplarında kalmasına izin verecek bir uzlaşmaya varmayı umuyordu, ancak tartışmalar sona erdi .

Kulübün başkanı Karl-Heinz Rummenigge, Alman şampiyonları henüz havluya atmamış olsa da, bir anlaşmanın olası görünmediğini kabul etti .

Sport Bild'e şunları söyledi: “[Alaba'nın gidecek mi] bilmiyorum.

“İki hafta önce babası George ve danışmanı Pini Zahavi ile bir görüşmemiz vardı. Konuşma iyiydi, atmosfer iyiydi.

Ama şunu söylemeliyim, aylardır daireler çiziyoruz. Bir noktada yeni sezon için plan yapmaya başlamalıyız. Bilmeliyiz: David, FC Bayern'de kalacak mı kalmayacak mı? Bu noktada bizim için bir karar önemli. "