Ahly patronu Mosimane, Bayern Münih'in

Eski Mamelodi Sundowns taktisyeni,

yenilgisinden sonra felsefi

Eski Mamelodi Sundowns taktisyeni, turnuvaya ikinci katılımında Kahire devlerine Avrupa şampiyonlarına karşı ilham veremedi.

Al Ahly antrenörü Pitso Mosimane, Pazartesi günü Fifa Club Dünya Kupası'nda Bayern Münih'in 2-0'lık yarı final mağlubiyetine rağmen, Red Devils'in Avrupa şampiyonları tarafından gönderilmesiyle gurur duyuyor.

Bir Robert Lewandowski korsesi, Bavyeralıları 23 maçta Mısırlılardan sorumluyken Mosimane'nin ilk yenilgisi olan turnuvanın finaline ateşledi.

Eski Mamelodi Sundowns koçu, yenilgiyi, 2016'da Brezilyalıların Japonya'daki kampanyasını yönettiği için turnuvadaki ikinci atışında büyük bir başarısızlık olarak görmüyor.

Tepkimiz olanlardan daha iyi olmalıydı. Bayern Münih, maça önemli ölçüde hakim oldu ”dedi. Bayern Münih ile yüzleşmenin hiç kolay olmadığını biliyorduk ve büyük ve güçlü bir takıma karşı iyi oynadık.

Bayern Münih'e karşı topu korumak, ele geçirmek ve ataktan çıkmak için en iyi yolu seçmek için yer vardı, ancak bu fena değil. “Kendi lehimize köşe vuruşu veya faul yapabilirdik, ikinci yarının başında bile daha iyi tepki vermeliydik.

"Hızımız yavaştı, ama fena değil ve bunda yanlış bir şey yok. Hiçbir koç kaybedemez ve mutlu olamaz. Üzgün hissetmem normaldir."

Al Ahly şimdi Perşembe günü bronz madalya mücadelesinde Copa Libertadores şampiyonu Palmeiras ile buluşmaya hazırlanıyor.

Mısırlılar, 2006'da bronz madalya almaya karar verdiklerinde bu turnuvayı daha önce üçüncü sırada tamamlamışlardı.

Mosimane sözlerini şöyle sürdürdü: “Palmeiras'a karşı üçüncü sırayı almak için artık sabırsızlanıyoruz.” Bunu başarmak için çok çalışacağız ve savaşacağız.

“Takımım Avrupa şampiyonu Bayern Münih'in önünde korkmuyordu ama aynı zamanda özellikle savunma anlamında iyi bir performans seviyesi yakaladık.

Bayern, Avrupa'da bir numara. Uzun süre topa sahip olmamıza izin vermediler. Oyunumuzu nadiren oynama şansımız oldu. Savunma açısından, iyi organize olmuştuk. Şimdi üçüncü sıradaki maçı dört gözle bekliyoruz. "

Al Ahly finale ulaşamayınca Afrika'nın Kulüpler Dünya Kupası şampiyonluğu beklemesi devam ediyor.