Bellingham, Sancho'nun Dortmund

Genç İngiliz ikilisi, Almanya'da birlikte başrolü paylaşıyor ve yaşlıyla birlikte önemli bir rol model olduğunu kanıtlıyor

'teki desteğinin tadını çıkarıyor

Genç İngiliz ikilisi, Almanya'da birlikte başrolü paylaşıyor ve yaşlılar kilit rol model olduğunu kanıtlıyor.

Jude Bellingham, Borussia Dortmund'a yerleşmesine yardım ettiği için Jadon Sancho'ya övgüler yağdırdı.

17 yaşındaki oyuncu , yaz boyunca Birmingham City'den Almanya'ya taşındı ve bu sezon tüm yarışmalarda Dortmund için yedi kez forma giydi.

Bellingham, 2017'de Manchester City'den katıldıktan sonra Bundesliga'nın yıldızı haline gelen Sancho'nun izinden gidiyor.

Yetenekli İngiliz ikilisi, Dortmund'da kısa sürede yakın bir dostluk kurdu ve Bellingham, Sancho'nun desteği için özellikle minnettar.

"Sancho benim için gerçekten çok önemli. Sadece benimle aynı ülkeden geldiği için ya da aynı dili konuştuğu için değil. Daha da önemlisi kolunu bana nasıl sardığı, ama aynı zamanda diğer genç oyuncuların etrafına … Bellingham, Kicker'e verdiği demeçte, yeteneklerimizde bizi nasıl güçlendiriyor, bize güven veriyor.

"Yaşımdaki İngiliz oyuncular için harika bir rol model. Ondan övgü ve cesaret almak benim için çok şey ifade ediyor. Bu bana çok yardımcı oluyor."

Genç yaşına rağmen Bellingham, geçen sezon Birmingham Şampiyonası'nda 41 maç oynadıktan sonra kıdemli futbola yabancı değil.

Hızlı bir şekilde Bundesliga ve Şampiyonlar Ligi'ne yükselen genç, kendini daha fazla test etme şansını yaşamaktan zevk alıyor ve artık bir çırak olarak görülmemesi gerektiğine inanıyor.

Bellingham, "Son birkaç ayda hem bir oyuncu hem de bir insan olarak çok olgunlaştığımı düşünüyorum" dedi.

"Fiziksel olarak lig son derece sert, dünyanın en zorlu liglerinden biri olduğu boşuna değil. Bu ligde fiziksel ve zihinsel sağlamlık, bu seviyede ihtiyaç duyulan şeyi elde edebilmek için paha biçilemez bir değer vardı. sonraki kariyerim.

"Artık kesinlikle bir çırak değilim. Bir oyunu okumayı öğrenmek için çok erken zorlandım. Saldırgan ve savunma. Bu, geçmişe bakmamda bana çok yardımcı oldu."

Dortmund, Schalke'yi 3-0 yenerek Bundesliga'da üçüncü sırada yer alıyor ve Çarşamba günü Şampiyonlar Ligi'nde Zenit ile karşı karşıya geliyor.

Bellingham, geçen hafta Dortmund'un Şampiyonlar Ligi grup açılışına Lazio karşısında başladı ancak ilk yarıda Lazio'ya 3-1 mağlup olarak geri çekildi.