Boufal sezon hesabını açar, Bahoken, Angers'ın Rennes

Fas ve Kamerun uluslararası yarışmacıları, Siyah ve Beyazlılara Roazhon Park

'e karşı geri dönüş zaferi elde etmesine yardımcı olur

Fas ve Kamerun uluslararası yarışmacıları, Siyah ve Beyazlılara Roazhon Park'ta zafere ilham vermek için etkileyici performanslar sergiledi.

Sofiane Boufal sezonun ilk golünü atarken, Angers Cuma günkü Ligue 1 maçında Rennes karşısında 2-1'lik bir geri dönüş galibiyeti elde ederken, Stephane Bahoken asist yaptı.

Boufal, Premier Lig kulübü Southampton ile yollarını ayırdıktan sonra kariyerine başladığı bu ay Stade Raymond Kopa'ya döndü.

27 yaşındaki oyuncu, Julien Stephan'ın adamlarına karşı gelişinden bu yana ikinci kez sahneye çıktı ve etkileyici bir performans sergiledi.

Faslı uluslararası oyuncu, Angers saldırısına öncülük eden Kamerun uluslararası Bahoken'in arkasında oynayarak bir başlangıç rolü aldı.

Siyah Beyazlılar maça arka ayakla başladı ve Adrien Hunou'nun 18. dakikada Rennes adına skoru açmasına izin verdi.

Sekiz dakika sonra, Bahoken, Senegalli ve Rennes kalecisi Alfred Gomis'i geçerek çabalarını ateşleyen Boufal'ı kurduğunda Angers seviye atladı.

Yeniden başlatmanın ardından, her iki taraf da hedeflerini gerçekleştirmelerini sağlamak için bazı değişiklikler yaparak üç noktayı da güvence altına alma arayışlarına devam etti.

İkinci yarının 11. dakikasında Angelo Fulgini, Fildişi Sahili uluslararası Ismael Traore'den zamanında bir asist aldıktan sonra en önemli galibiyet golünü attı.

Boufal 71 dakika oynadı ve Senegal forvet Sada Thioub'un yerini Jimmy Cabot alırken, Fildişi Sahili uluslararası Souleyman Doumbia Enzo Ebosse için tanıtıldı.

Fransız doğumlu Kamerunlu İbrahim Amadou, Rennes için geçit töreninde olan Gomis, Faslı Naif Aguerd, Ganalı Jeremy Doku ve Mali savunucusu Hamari Traore ile birlikte Angers için maç boyunca rol aldı.

Roazhon Park'taki galibiyetle Angers, sekiz maçtan 13 puan toplayarak Ligue 1 masasında altıncı sıraya yükseldi.

Boufal ve Bahoken, 1 Kasım'da Siyah Beyazlılar bir sonraki lig maçlarında Nice ile karşılaştıklarında verimli ortaklıklarına devam etmeyi umacaklar.

Boufal'ın Fas forması 16 iken, Bahoken, Fransa'dan Batı Afrika ülkesine bağlılığını değiştirdikten sonra üç gol atarak Kamerun için 10 kez forma giydi.

2022 Afrika Uluslar Kupası elemelerinde kendi ülkeleri için önemli roller oynamaları beklenecek.