“Kenya'daki tek iyi haber” – Harambee Stars, Togo

Harambee Stars, Sparrowhawks'ı yarı yarıya vurdu ve kampanyalarını Kegue Stadyumu'nda yüksek bir noktada sonlandırdı

'ü yendiğinde Twitter tepki veriyor

Harambee Stars, Sparrowhawks'ı ikiye katladı ve seferlerini Kegue Stadyumu'nda yüksek bir noktada bitirdi.

Kenyalılar, milli takım Harambee Stars'ın Pazartesi günü Lome'de düzenlenen Afrika Uluslar Kupası elemelerinde son grup maçında Togo'yu 2-1 yenmesinin ardından mutluluklarını dile getirdi.

Kamerun'da yapılacak Afcon finallerine katılamamasına rağmen, antrenör Jacob 'Ghost' Mulee yönetimindeki Harambee Stars, Hassan Abdallah'ın gollerinden sonra Grup G elemelerini yüksek bir şekilde tamamladı ve forvet Masoud Juma, Kegue'deki Serçe Şahinlerini batırmalarına yardımcı oldu. Stadyum.

Kenya'nın 18 yıldır ilk deplasman galibiyeti olan sonuç aynı zamanda önemli oyunculardan – forvet Michael Olunga, kaleci Ian Otieno, defans oyuncusu Joash Onyango ve orta saha oyuncusu Lawrence Juma'nın ölü kauçuğun önünde Covid-19 için pozitif test ettiği bildirildi. .

30. dakikada Abdallah, Clifton Miheso'dan bir çarpı ile karşılaştığında öne geçen Kenya oldu ve ilerleyen Togo bekçisini geçmeden önce topa hız kazandırdı.

Kangnivi Ama Tchoutchoui tarafından tehlike bölgesinde forvet oyuncusu Masoud Juma'nın düşmesi ve hakemin penaltı noktasını işaret etmesi ile Kenya 66. dakikada skoru 2-0 yaptı. Forvet duruma geldi ve Kenya'nın avantajını ikiye katlamak için 12 metreden hata yapmadı.

Ancak, Henri Eninful kaleci James Saruni'yi yanlış yola gönderdiği için Togo, 90. dakikada yine penaltı noktasından bir gol geri çekti.

Birkaç Kenyalı, sosyal medya sayfalarını, Sparrowhawks'a karşı dirençli bir gösteri sundukları için ekibi övmek için kullandı ve aşağıda söylemek zorunda oldukları şey: