Kaze: Sarpong,

Burundi taktikçisi Ganalı forvetin bu sezon tarafın yıldız oyuncusu olacağını söyleyerek inancını koruyor

'ü doldurduğunda Yanga SC için birçok gol atacak.

Burundi taktikçi Ganalı forvetin bu sezon takımın yıldız oyuncusu olacağını söyleyerek inancını koruyor

Genç Afrikalılar (Yanga SC) antrenörü Cedric Kaze, forvet Michael Sarpong'un kulüpte büyük bir hit olacağına dair tavrını sürdürdü.

Ganalı forvet, Rayon Sports of Ruanda'dan Jangwani devleri için anlaşma imzaladı, ancak bu kampanyada şu ana kadar oynanan sekiz Ana Kara Premier Ligi maçından yalnızca iki gol atmayı başardı.

Son hedefi Yanga'nın Biashara United'ı 1-0 yenerek ligdeki yenilmezlik serisini uzatması ve 18 takımlı lig tablosunda Azam FC ile ortak zirveye çıkmasıyla geldi.

Sırp Zlatko Krmpotic'in çıkışının ardından kulübe katılan ve üç maça yenilgisiz giden Burundi taktisyen, golcüye olan güvenini şimdi açıkladı ve sezon bitmeden çok gol atacağını söyledi.

Kaze, Sokaletu tarafından "Buraya geldiğimden beri Sarpong'un nasıl geliştiğinden çok mutluyum" dedi . Buraya geldiğimden beri forvette büyük bir gelişme gördüm ve yakında doğru düğmeye basacağını biliyorum.

"Sarpong'un şu an için ihtiyacı olan, antrenörlerden doğru yönlendirmek, çok iyi bir bitirici, gol atabiliyor ama doğru yönlendirmeye ihtiyacı var ve ona bunu veriyorum, yakında çok farklı bir forvet olacağını biliyorum, bu kulüp hakkında her şeyi anladığında bizim için kilit oyuncu olacak.

“Ona da zaman vermemiz gerekiyor, kendine de güvenmesi gerekiyor, her zaman ne yapmak isterse inancına sahip olmalı, ona değişmesi için tüm şansı veriyorum, onu destekleyeceğim çünkü yapacağını biliyorum. hedeflerimize ulaşmamıza yardım edin. "

Kaze, Yanga'daki saltanatına Polisi Tanzanya'ya karşı 1-0'lık bir galibiyetle başladı ve bunu Cumartesi günü Karume Stadyumu'nda Biashara United'a 1-0'lık bir galibiyet kaydetmeden önce, Mwanza'daki CCM Kirumba Stadyumu'nda KMC'ye karşı 2-1'lik bir galibiyetle sürdürdü.

Yakın tarihli bir röportajda Kaze, neden Anakara Premier Ligi maçlarında kadroyu değiştirdiğini açıkladı.

"Dört maçımız var ve hepsi zor ve oyuncularımın çok mücadele etmesi ve ihtiyacımız olan puanları alması şart, ancak dürüst olmak gerekirse, dört maçı da oynayabilecek oyuncularımız olduğunu sanmıyorum Bağlantıların planlandığı hızda art arda, ”Kaze Sokaletu tarafından alıntılandı .

"Yapmaya karar verdiğim şey, her oyuncunun birkaç dakika oyun oynamasını sağlamak ve bu yüzden kadroyu değiştirmem gerekiyor ve bunun oyuncularımın sezon boyunca sonraki maçlar için formda kalmasına yardımcı olacağını biliyorum."

Kaze şöyle devam etti: "Beni en çok etkileyen şey, tüm oyuncuların takım için savaşmaya hazır olmaları, maçlarımızı kazandığımızdan emin olmak için çok çalışıyorlar ve talimatlarıma göre oynuyorlar."

Yanga, 7 Kasım'da Benjamin Mkapa Stadyumu'nda Kariakoo Derbisinde zorlu rakipleri Simba SC ile karşılaşmadan önce Salı günü, yükselmiş Gwambina FC ile karşılaşacak.