AC Milan, Bayern Münih'i kovalayan dört kulüp arasında starlet Dajaku

19 yaşındaki oyuncu talep görüyor ve birinci takım futbolunu başka bir yerde güvence altına almak istiyor, ancak yine de Allianz Arena'da uzun vadeli geleceğini görüyor

19 yaşındaki oyuncu talep görüyor ve birinci takım futbolunu başka bir yerde güvence altına almak istiyor, ancak yine de Allianz Arena'da uzun vadeli geleceğini görüyor.

AC Milan , Bayern Münih yıldızı Leon Dajaku'yu imzalamakla ilgilenen dört kulüpten biri, Goal ve SPOX açıklayabilir .

Union Berlin, Köln ve Nice de 19 yaşındaki forveti imzalamayı umuyor. Dört kulüp de Dajaku'yu satın alma seçeneği ile kiralık olarak imzalamak için bir anlaşmaya varmaktan umutlu ve saldırgan, normal birinci takım futbolunu güvence altına almak için kısa vadede Bayern'den ayrılmak istiyor.

Eskiden Stuttgart'ta olan Dajaku, 2019'da Bayern'e katıldı, ancak öncelikle şu anda üçüncü ligde oynayan kulübün yedek tarafında yer aldı.

Geçen sezon Bundesliga'da iki kısa maça çıktı ancak 2020-21'deki ilk takım için şu ana kadar yaptığı tek hareket, DFB-Pokal'ın ilk turunda Minnows FC Duren'e karşı 30 dakikalık bir kamera hücresi oldu.

Bununla birlikte, ilgilenen tüm kulüpler onu kalıcı olarak imzalamak isterken, Dajaku hala Bayern'de uzun vadeli geleceğini görüyor ve doğrudan bir kredi anlaşmasıyla ayrılmayı tercih ediyor.

Bayern II teknik direktörü Holger Seitz, Dajaku'yu çoğunlukla sol kanat olarak kullandı, ancak sağda ve orta sahada yer aldı. Salı günü SV Meppen'e karşı 2-0'lık galibiyete geleceği konusundaki belirsizlik nedeniyle oynamadı.

Dajaku, geleceğinin nerede olduğu konusunda henüz kararını vermedi, ancak hafta sonuna kadar bir karar alınması bekleniyor.

Beşinci sırada yer alan Union Berlin ve 16. sıradaki Köln, elbette Dajaku'ya Bundesliga'da kalma fırsatı verecek, ancak Serie A liderleri AC Milan'ın çekişi açık.

Dajaku, eski Bayern takım arkadaşı Flavius Daniliuc ile yeniden bir araya gelebileceği için Nice'in bir avantajı olabilir. Çift, Avusturyalı savunma oyuncusu Fransa'ya gitmeden önce 2020 baharında kilitlenme sırasında Bayern kampüsünde birlikte yaşayan sadece dört oyuncudan ikisiydi. Bazı erken mücadelelerin ardından, Daniliuc artık Nice birinci takımı için Dajaku'ya hitap edebilecek düzenli bir başlangıç yapıyor.

Kanat, yaz aylarında Bayern'den ayrılmak üzereydi . Sheffield United , Swansea ve Sassuolo ilgilenen kulüpler arasındaydı ve temsilcileri görüşmeler yapmak için Eylül ayında İngiltere'ye gitti, ancak sonuçta hiçbir hamle sonuçlanmadı.