'Kante ile yarım oyuncu daha var' – Tuchel, Atletico

Fransa orta saha oyuncusu, Atleti'yi dışlamak ve Blues'u

Contents

galibiyetinden sonra Chelsea yıldızından memnun kaldı

Fransa orta saha oyuncusu, Atleti'yi dışlamak ve Blues'u göndermek için Kovacic ile birlikte eski bir performans sergiledi.

Chelsea patronu Thomas Tuchel, takımının Atletico Madrid'e karşı Şampiyonlar Ligi zaferini takiben N'Golo Kante'yi özel övgü için seçti ve orta saha oyuncusunun Blues'a yorulmak bilmeyen oyunu sayesinde neredeyse haksız bir avantaj sağladığını öne sürdü.

Hakim Ziyech ve Emerson'ın golleri, Çarşamba günü Stamford Bridge'de Diego Simeone'nin tarafını 2-0 yenerek Chelsea'yi 3-0 galibiyetle çeyrek finale taşıdı.

Ancak Kante golcüler arasında yer almasa da, Tuchel takım çabasına olan katkısının çok iyi farkında.

Ne söylendi?

Aralarında kalan Fransız orta saha oyuncusu Tuchel, "Oyuncularımın yaşını asla performanstan bilmiyorum. Onunla oynarsanız, yarım adamla daha fazla oynarsınız çünkü olağanüstü ve benzersiz bir yoğunluk ve hacim verir," dedi Tuchel. 30. doğum gününe yaklaşırken futbolun en çok çalışan oyuncuları.

"Ona koçluk yapmak bir zevk, benim için büyük bir hediye, sahada bu kadar büyük bir yardımcı; ve baskıdan kaçarak [topu] kullanırken kalitesini küçümseme.

"Topla kendini geliştirebilir, ancak ona sahip olmak harika. Kova [Mateo Kovacic] ve onun bugün adım atması gerekiyordu ve ikisi güvenilebileceklerini biliyordu, omuzlarına tüm yükü aldılar ve harika bir şey yaptılar. iş."

Büyük resim

Çarşamba günkü rahat galibiyet, Tuchel'in şu anda 13 maçta olan Chelsea görevine yenilmez başlangıcını sürdürdü.

Son sekiz Şampiyonlar Ligi'nde bir rıhtımın yanı sıra, Blues şu anda dördüncü sırada yer alan Premier Lig sıralamasında tekrar yükseldi.

Tuchel, "İlk andan itibaren, her üç günde bir oyunları kazanmak için neye ihtiyaç duyulduğunu düşünen bir ailenin ve iyi yapılandırılmış bir kulübün parçası olduğumu hissettim," diye ekledi.

"Bu kulüpteki herkes futbol hakkında düşünüyor ve ilk günden itibaren destek harikaydı. Bunun bir parçası gibi hissediyorum. Gerçek bir parçası. Ben de takımın bir parçası gibi hissediyorum."

daha fazla okuma