Onana: İki gollü kahraman Haller, yasaklı kaleci

Kamerun milli takımı bir doping testinde başarısız olduktan sonra askıya alındı ve takım arkadaşları zor zamanında onunla aynı hizaya geldi

için Ajax desteğine liderlik ediyor

Kamerun milli takımı bir doping testinde başarısız olduktan sonra askıya alındı ve takım arkadaşları zor zamanında onunla aynı hizaya geldi

Sebastien Haller, Ajax oyuncularını Çarşamba günü PSV Eindhoven'a karşı KNVB Kupası çeyrek final maçından önce ve sonra yasaklı kaleci Andre Onana'ya destek vermeye yönlendirdi.

Kamerun uluslararası bir doping testinde başarısız olduktan sonra bir yıllık askıya alındı ancak şut durdurucu karara Spor Tahkim Mahkemesi'nde itiraz edeceğine söz verdi.

Johan Cruyff Arena'daki PSV karşılaşmasından önce Ajax oyuncuları, Onana'nın adını ve numarasını taşıyan formalar giyerler.

Haller, Sons of the Gods'ın üç sayıyı da güvence altına almasına ve yarışmanın bir sonraki turuna geçmesine yardımcı olmak için karşılaşmada iki gol attı.

Fildişi Sahili uluslararası oyuncu, 24 yaşındaki cezanın azaltılacağını umuyor ve kaleciye desteğini dile getirdi.

BBC Sport'a göre Ajax'ın kendi medya kanallarına verdiği demeçte Haller, "İnsanlar sizi bir yıl boyunca futbol oynamayı bıraktığında bir futbolcu olarak kabul edilmesi gerçekten zor bir şey" dedi .

"Onun için, ailesi için, kulüp etrafındaki herkes için zor – bu yüzden, elbette, bu olay sırasında onu destekleyeceğiz – ve umarım yaptırımı [azaltacaklar]."

Ajax menajeri Erik ten Hag de Onana'ya verilen yasaktan duyduğu hoşnutsuzluğu dile getirdi ve kulübün bu zor dönemde yanında olacağını açıkladı.

Hag, ESPN'e "Yaşamak zorunda olduğu şeyler korkunç. Onun için üzülüyoruz ve ona sempati duyuyoruz ve ona destek vermek istiyoruz" dedi.

"Hata yapsa bile onu destekleyebilirsiniz. Günahsız olan ilk taşı atsın. Onu seviyoruz ve o hala soyunma odasının bir parçası.

"Kupa getirmek için fazladan motivasyon olmalı çünkü bizi bu kadar ileri götürmede büyük payı var."

Onana, 2016'da ilk takıma terfi ettiğinden beri Sons of the Gods için tutarlı bir performans sergiliyor.

Kaleci, tüm yarışmalarda 150'den fazla maça çıktı ve Eredivisie unvanı da dahil olmak üzere bir dizi defne kazanmalarına yardımcı oldu.

Onana, mevcut kampanyada 26 maç oynadı ve diğer göz kamaştırıcı gösterilerin arasında dokuz temiz çarşaf tuttu.