Pioli, Avrupa Ligi'nin Celtic

İtalyan menajer tüm kulübün aynı yönde hareket ettiğine ve birbirlerinden fedakarlık etmeye istekli olduğuna inanıyor

'ü yenmesinden sonra AC Milan'ın mükemmel başlangıcının 'sırrını' açıklıyor

İtalyan menajer, tüm kulübün aynı yönde hareket ettiğine ve birbirleri için fedakarlık yapmaya istekli olduğuna inanıyor.

Stefano Pioli, Celtic'e karşı bir zafer daha kazandıktan sonra, AC Milan'ın sezona mükemmel başlangıcının sırrını açıkladı.

Perşembe günü Avrupa Ligi'nde İskoç şampiyonlarına karşı 3-1'lik bir galibiyet , AC Milan için Grup H kampanyasını başlatmanın iyi bir yoluydu.

Inter'e karşı 2-1'lik bir galibiyetten sadece beş gün sonra geliyor, bu sezon şimdiye kadar takımının tüm maçlarını kazandığını gören baş antrenör için çok daha mutluydu.

Rade Krunic, Brahim Diaz ve yedek oyuncu Jens Hauge'un golleri Neil Lennon'ın Parkhead'de yanına gitti.

Maç sonrası Pioli, "İkinci yarıda teknik olarak daha az hassas olsak ve biraz risk alsak bile oyunu iyi idare ettik," dedi.

"Derbi gibi arzu edilen bir zaferden sonra daha az teşvik eden normal bir takım olmadığımızı göstermek önemliydi.

"İşin sırrı? Hepimiz tek bir yönde çalışıyoruz, kulüp, teknik personel, oyuncular, hepimiz dahil hissediyoruz."

İtalyan yayıncı Sky Sport'a konuşan Pioli, "İşin sırrı işte, fedakarlıkta ve gelişme arzusunda yatıyor."

AC Milan, Perşembe günü Avrupa Ligi'nde Young Boys karşısında deplasmanda 2-1 galibiyet elde eden Roma ile karşılaşınca Serie A'ya geri döndü.

Pioli'nin takımı lig tablosunda dörtten zirveye kadar dört galibiyet elde etti ve şu anda tüm turnuvalarda 21 maçta yenilmedi.

Milan TV'ye verdiği demeçte Pioli, "Gücümüz, bir sonraki maçın her zaman en önemli olduğunu düşünmek ve bu zihniyetle ilerlememiz gerekiyor." Dedi.

"Uyum içinde çok daha iyi çalışıyoruz. Her zaman oyunculara her andan yararlanmalarını ve gittikçe gelişmelerini söylüyorum, çünkü futbol testlerinde asla bitmez: her zaman kanıtlamalısın.

"Pazartesi günü güçlü bir rakibe karşı özellikle hücum seviyesinde çok önemli ve zorlu bir test yapacağız. Bu pozitif seriyi devam ettirmek için elimizden geleni yapacağız."

Roma ile çatışmalarının ardından AC Milan, Avrupa Ligi maçında Sparta Prag'ı konuk edecek ve ziyaretçiler Lille karşısında grup açılışlarını 4-1 kaybedecekler.