"Jota çok daha iyi olabilir!" – Klopp, yeni Liverpool yıldızı için parlak bir gelecek öngörüyor

Portekizli hücum oyuncusu yeni tarafı için zaten bir maç galibi ama koçu daha da parlak performanslar bekliyor

Portekizli hücum oyuncusu, yeni tarafı için zaten bir maç galibi ama koçu daha da parlak performanslar bekliyor

Liverpool menajeri Jurgen Klopp, Diogo Jota'nın Cumartesi günü Sheffield United karşısında 2-1 galibiyetinde belirleyici golü atmasına rağmen "çok daha iyi" olabileceğini açıkladı.

Jota'nın 64. dakika başı , Sander Berge tarafından tartışmalı bir penaltıya dönüştürüldükten sonra ilk 15 dakika içinde geride kaldıktan sonra Reds'e üç sayıyı da verdi.

Eski Wolves forvet oyuncusu, yaz boyunca Reds'e katıldığından beri Anfield'daki ilk iki maçında gol attı.

Liverpool'daki hayata bu güçlü başlangıcına rağmen, Klopp kararlıdır Jota, yeni kulübündeki hayata adapte olurken hala iyileştirme için bolca yer var.

"Evet, Diogo süper bir gol attı ve gerçekten oyuna dahil oldu. Yüzde 100 çok daha iyi olabilir ve bu iyi bir haber," dedi maç sonrası Klopp.

"Hâlâ adapte oluyor. Şu anda yaptığımız pek çok şey onun için doğal değil ama bunun tek nedeni Kurtlar'ın farklı oynaması – ama Kurtlar için yaptığı pek çok şey tam da ondan yapmasını istediğimiz şey.

"Evet, bu kadar yakın olması, onun ne kadar iyi bir oyuncu olduğunun bir göstergesi. Dediğim gibi, eğer formda kalırsa, 23 yaşında ve gelecek parlaksa, bunu şöyle söyleyeyim.

"Kalitesine ihtiyacımız olacak ve şimdiye kadar iyi bir şekilde yerleştiği için gerçekten mutluyum.

"Takımda ne getirdiği çok fazla değil. O iyi bir oyuncu, bu yüzden onunla sözleşme imzaladık. Sadece birkaç dakika önce koçlarımla konuşurken çok kolay olduğunu söyledim – o öyle. sevimli bir insan ve bu yüzden onu sevmek çok kolay. Bu her şeyi kolaylaştırıyor.

"O zaman oyuncu o: hızlıdır, fizikselliği vardır, güçlüdür, havada iyidir, sahada iyidir … birçok iyi şey. Tam da ihtiyacımız olan kaliteye sahiptir, bu çok yardımcı oluyor. "

Jota'nın Anfield'daki ilk iki golü taraftarların yokluğunda geldi ve bu, saldırganın onları biraz daha az tatlı yaptığını kabul ettiği bir şey.

"Daha önce ilk golümü attığımda söylediğim gibi, keşke bu tribünlerin daha da özel olmasını sağlamak için dolu olsaydı. Ama sonunda en önemli şey amacımın zaferi mühürlemenin önemli olmasıydı. Bu yüzden bundan çok memnunum, "dedi Jota Liverpoolfc.com'a .

Premier Lig'de galibiyet almadan iki maçın ardından kazanma yollarına geri dönmenin ne kadar önemli olduğunu biliyorduk ve bu maç gerçekten zordu. Geriden gelmemiz gerekiyordu, bu yüzden sonunda bizim için çok büyük bir üç puan olduğunu düşünüyorum.

“İkinci yarıda ikinciyi atmak için her şeyle gelmemiz gerektiğini biliyorduk. Şansımız vardı, izin verilmeyen bir hedefimiz vardı, ancak sonuna kadar inanmak zorundayız ve neyse ki bizim için üç puanı yakaladık. "