'Pulisic başlamayı hak ediyor' – Tuchel,

USMNT saldırganı, Alman koçunun Stamford Bridge

Contents

numaralı yedek kulübesine rağmen Chelsea kanat oyuncusunu destekledi

USMNT saldırganı, Alman koçun Stamford Bridge'de görevi üstlenmesinden bu yana sadece bir kez başladı.

Chelsea menajeri Thomas Tuchel, Chelsea'nin Newcastle'ı 2-0 yenmesinde Amerikalı yıldızın yedek kulübesinde kalmasının ardından Christian Pulisic'in Blues için başlamayı 'hak ettiğini' söyledi.

Pulisic, Tuchel'in Chelsea'de görev almasından bu yana sadece bir maça başladı: FA Cup'ta Barnsley'i 1-0 galibiyet.

Ancak Pulisic ile ikilinin Borussia Dortmund'daki zamanına dayanan bir ilişkisi olan Tuchel, kanadın son zamanlardaki oynama süresinin olmamasından endişelenmek için hiçbir neden olmadığını söylüyor.

Tuchel ne dedi?

Tuchel, "Bugün, ilk yarıda sakatlık nedeniyle ilk değişiklik yapıldı ve Christian, kupa maçından sonra tekrar başlarsa veya yedek kulübesinden gelirse çok sıkı bir karardı." Dedi.

"Başka bir XI başlamasına karar verdik. Ne yazık ki, oyunculara zaman vermeyi, herkesin oynamasına izin vermeyi ve yeni bacak değişiklikleriyle bir etki yaratmayı çok zorlaştıran sadece üç değişiklik yaptık. Bu da işleri zorlaştırıyor ve çok erken kullanmak istemediğimiz üçüncü değişiklik.

"Maç sırasında, normalde yaptığımız şeyi yaptık, bu sadece maçı kazanmak için değiştirmektir. Başlamayı veya girmeyi hak ediyor ama ben sadece üç kişiyi kullanabilirdim. Umarım devam eder ve önemli bir şey yapar. gelecekte bizim için etki. "

Pulisic'ten önce kim başlıyor?

Mason Mount, Timo Werner ve Tammy Abraham, Chelsea için saldırıya başladı ve Abraham, Olivier Giroud ile değiştirilmek üzere sakatlandı .

Giroud ve Werner, Chelsea için gol attı ve ikincisi, bitişiyle kuraklığını sona erdirdi.

Kai Havertz de son zamanlarda saldırıya başlarken, Callum Hudson-Odoi, Tuchel'in sisteminde bir kanat bek olarak yer aldı.

Pulisic bu sezon ne yaptı?

ABD erkek milli takımı forvet, bu sezon Chelsea için tüm müsabakalarda 21 kez yer aldı, ancak sadece iki gol attı.

Geçen sezon Pulisic, ilk kampanyasında 34 maçta 11 kez geride kalmayı başardı.

Sezonun başlarında sakatlık sorunlarıyla ilgilenen Pulisic, Mart ayında Kuzey İrlanda ile yapılacak hazırlık için ABD erkek milli takımına dönebilir.

Daha fazla okuma

Bugün, ilk değişiklik sakatlıktan ilk yarıda yapıldı ve Christian, kupa maçından sonra tekrar başlarsa veya yedek kulübesinden gelirse çok sıkı bir karardı. Başka bir XI'ın başlamasına karar verdik. Ne yazık ki, oyunculara zaman vermeyi, herkesin oynamasına izin vermeyi ve yeni bacak değişiklikleriyle bir etki yaratmayı çok zorlaştıran sadece üç değişikliğimiz oldu. Bu işimizi zorlaştırıyor ve üçüncü değişikliği çok erken kullanmak istemedik. Maç sırasında normalde yaptığımız şeyi yaptık, sadece maçı kazanmak için değiştirmek. Başlamayı veya içeri girmeyi hak ediyor ama ben sadece üç adam kullanabilirdim. Umarım yoluna devam eder ve gelecekte bizim için önemli bir etki yaratır.