'Bu roket bilimi değil' – Klopp, Van Dijk'in yokluğunda sıkı bir şekilde savaşmak için potansiyel Gomez-Matip eşleşmesini destekliyor

Savunmada hiçbir zaman bir araya gelmemiş olmalarına rağmen, Alman, İngiltere adamı ve eski Kamerun yıldızının

Alman, savunmada asla bir araya gelmemiş olmasına rağmen, İngiltere adamının ve eski Kamerun yıldızının bu duruma yükselebileceğine inanıyor.

Jurgen Klopp, Joe Gomez ve Joel Matip'in merkez-arka ortaklığının "test edileceğini" itiraf etti – ancak Liverpool üst düzey yöneticisi, "şüphe gölgesi" olmadan başarılı bir şekilde birlikte var olabileceklerini bildiğini söylüyor.

Geçen haftaki Merseyside derbisinde Everton kalecisi Jordan Pickford ile bir ACL sakatlığı yaşadıktan sonra Virgil van Dijk'in sezonun büyük bölümünde oynayacağı haberinin ardından Alman sporcu, arkada bazı baş ağrılarıyla kaldı.

Hafta ortasında Ajax'a karşı kazandığı Şampiyonlar Ligi zaferi için İngiltere'nin düzenli Gomez'ine ortak olmak için Fabinho'yu geri çeken Klopp, tartışmasız dünyanın en iyi savunucusunu otuz yıldaki ilk üst düzey şampiyonluk savunması için değiştirmenin uzun vadeli sorununu nasıl çözeceğini düşünüyor. .

Eski Kamerunlu uluslararası Matip, transfer dönemi sırasında Dejan Lovren'in çıkışını takiben bariz adaylar arasında görünüyor, ancak 29 yaşındaki oyuncu, etkin bir şekilde onunki gibi düzenli olarak değiştirilen Gomez ile hiçbir zaman maça başlamadı. çiftin zirve kondisyon dönemleri nadiren önyüklemeye denk geliyor.

Sheffield United ile kendi tarafının Premier Lig çatışmasının öncesinde Klopp, ikilinin daha önce hiç omuz omuza sıraya girmediğinin farkında olmadığını açıkladı ve ikisinin ve Fabinho'nun ateş vaftiziyle karşı karşıya kalacağını kabul etti. Van Dijk'in bıraktığı boşluğa adım atmak için bakın.

"[Neden hiç birlikte oynamadıklarının] sebebi, Virg'in hemen hemen tüm oyunları oynadığını ve içlerinden birinin yaralandığını düşünüyorum," dedi. "Dejan Lovren hala burada olduğu ve Dejan o anda formda olduğu sürece [oynayabilir].

"Hiç birlikte oynamadıklarını bilmiyordum, bunu bilmiyordum ama birlikte oynayabilirler – hiç şüphe yok. Fabinho ve Joe eşleşmeleri için söylediğim gibi, birbirlerine alışmaları gerekiyor. ve beklerin onlara alışması gerekiyor.

"Bu çizgide ne kadar kararlı olursanız, o kadar iyi. O asla gerçekten olmadı, özellikle bir pozisyon her zaman birçok değişikliğe sahipti. Birlikte savaşacaklar, buna hiç şüphe yok.

"Bu futbol ve bir gecede roket bilimi haline gelmedi. Onlara bilgi konusunda yardımcı olabiliriz, ancak daha sonra her üç günde bir test edilecekler, durum bu."