Fenerbahçe golü bana güven verdi – Osayi-Samuel

Nijeryalı orta saha oyuncusu, Ördeğini Sarı Kanaryalar için kırdığı Anadolu Kartalı'na karşı oyunun gidişatından memnun

Nijeryalı orta saha oyuncusu, Anadolu Kartalı'na karşı oynadığı oyunun Sarı Kanaryalar için ördeğini kırdığı yerden memnun.

Parlak Osayi-Samuel, Konyaspor'a karşı ilk Fenerbahçe'nin kendisine güven verdiğini açıkladı.

Erol Bulut'un adamları Pazartesi akşamı Konya Büyükşehir Stadyumu'nda Anadolu Kartalı'nı 3-0 geride bırakırken orta saha oyuncusu Sarı Kanaryalar'ın ilk golü için beklemesine son verdi.

Attila Szalai ziyaretçilere 29. dakikada üstünlük sağlarken, eski Queens Park Rangers yıldızı üç dakika sonra tarafının avantajını ikiye katladı. Dimitrios Pelkas tarafından kontrol edildikten sonra topu kaleci İbrahim Sehic'in yanından geçirdi.

Serdar Aziz'in 90. dakikadaki golü galibiyete damga vurdu ve Türkiye Süper Lig forması için ördeğini kırmaktan mutluluk duyan 23 yaşındaki futbolcu, çabalarının özgüvenini artırdığını söylüyor.

Ayrıca takım arkadaşlarını İlhan Palut'un adamlarına karşı tehlikedeki tüm noktaları seçtikleri için alkışladı ve bir sonraki maçlarında daha iyi olacaklarını garanti etti.

Osayi-Samuel, Fenerbahçe web sitesine "Şahsen gol attığım için bugün çok mutluyum. Bu benim ilk golümdü" dedi.

“Oynadığım her oyunu çok ciddiye almaya çalışıyorum. Oynadığımda daha fazlasını yapmaya çalışıyorum, kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Attığım bu gol bana güven verdi. Sanırım daha fazlasını yapabilirim.

“Ne kadar çok oynarsam, ne tür bir oyuncu olduğumu o kadar iyi göstermek istiyorum. Takım olarak iyi performans gösterdik. Özellikle iki gol attıktan sonra takım olarak oyunu ne kadar istediğimizi de gösterdik.

Ama ikinci golün ardından biraz geri çekildik. Rakip bize bu anlamda baskı yapıyor. Daha iyisini yapmak ve sonraki oyunda daha iyi bir performansla devam etmek istiyoruz. "

İyi bir geçiş yaptıktan sonra 70. dakikada Hollandalı orta saha oyuncusu Ferdi Kadıoğlu'nun yerine Osayi-Samuel oyuna girdi.

Bu sonuçla Fenerbahçe, 2020-21 kampanyasında şu ana kadar 28 turdan 58 puan toplayarak Türkiye elit liginde üçüncü sırada yer alıyor. Konyaspor ise 27 maçta 32 puanla 12. sıraya geriledi.

19 kez Türkiye şampiyonu olan Fenerbahçe, bir sonraki lig berabere 14 Mart'ta Gençlerbirliği ile karşılaşacak ve Osayi-Samuel, gol çetelesine eklemeyi hedefleyecekti.