Vipers SC'nin Kariisa'sı Uganda çağrısının kişisel önemini ortaya koyuyor

Koç, Güney Sudan karşısında yalnızca altısı üçüncü ve dördüncü Afcon elemelerinde 22 yerel oyuncu çağırdı

Antrenör, Güney Sudan'a karşı üçüncü ve dördüncü Afcon elemeleri için sadece altısı kalacağı 22 yerel oyuncuyu çağırdı.

Vipers Sports Club forveti Milton Kariisa, Uganda'nın final kadrosuna dahil olmanın kendisi için ne anlama geldiğini açıkladı.

Kariisa, 12 ve 16 Kasım'da Güney Sudan'a karşı Afrika Uluslar Kupası elemeleri için seçilen 22 yerel futbolcu baş antrenörü Johnathan McKinstry arasında yer alıyor.

22 oyuncudan sadece altısı nihayet yabancı oyunculara katılacak.

Kariisa Football256'ya göre "Şu anda rekabet çok yüksek çünkü herkes dahil olmak için çok çalışıyor."

“Ama tıpkı diğer takımlarda olduğu gibi, yerler için her zaman rekabet vardır, sadece odaklanmanız ve işlerin yolunda gitmesi için dua etmeniz gerekir.

"Eğer şansım olursa ve koçlar beni altı oyuncu arasından seçerse, bu kadar büyük bir fırsat elde ettiğim için çok mutlu olacağım ve bunu verimli bir şekilde kullanacağım."

27 yaşındaki oyuncu, Fas'ta Oujda Mouloudia Kulübü ile başarısız bir görevden sonra Ocak ayında Venoms için tekrar anlaşma imzaladı.

Kamerun'da yapılacak olan Afrika Ulusları Şampiyonası (Chan) turnuvasına katılacak kadroda yer aldı ancak daha sonra koronavirüsün ortaya çıkması nedeniyle ertelendi.

Kariisa'nın Vipers Karim Watambala'daki takım arkadaşı, dönüş ayağı için Nairobi'ye gitmeden önce St Mary's Kitende'de Bright Stars ile karşılaşacak son kadroya girmek istediğini de ifade etti.

Watambala, "Final kadrosuna ulaşırsam, sadece kıdemli takım için bir hedefim olmasını diliyorum veya en azından bir yardım yapmam ve rekabetten korkmam çünkü her yerde oluyor ve ben hazırlıklıyım" dedi Perşembe .

"Kıdemli takıma katılmayı dört gözle bekliyorum çünkü erken yaşta Uganda dışındaki herhangi bir profesyonel takıma katılmak istiyorum ve bu yüzden daha çok çalışıyorum çünkü bu takımda profesyonel futbol için hazırlanan bir dizi profesyonel oyuncu var. ve hedeflerime ulaştığımı görmek için Cranes'ta mevcut olan her fırsatı kullanıyorum. "

22 kişilik yerel oyuncu kadrosu;

Kaleciler : Alionzi Nafian (URA FC), Charles Lukwago (KCCA FC), Joel Mutakubwa (Kyetume FC)

Savunmacılar : Derrick Ndahiro (SC Villa), Disan Galiwango (Vipers SC), Paul Willa (Vipers SC), Ashraf Mandela (URA), Denis Iguma (KCCA FC), Samuel Kato (KCCA FC), Murushid Juuko (Express FC), Halid Lwaliwa (Vipers SC), Patrick Mbowa (URA FC)

Orta saha : Tony Mawejje (Police FC), Saidi Kyeyune (URA FC), Shafiq Kagimu (URA FC), Karim Watambala (Vipers SC), David Owori (SC Villa), Bright Anukani (KCCA FC)

Forvetler: İbrahim Oriti (Viperlar SC), Milton Kariisa (Viperlar SC), Steven Mukwala (URA FC), Brian Aheebwa (KCCA FC).