Southampton patronu Hasenhuttl, Liverpool'dan 'özel' kredi alan Minamino

Hücum yapan orta saha oyuncusu Anfield'dan St Mary's'e bir son teslim günü günü hamlesi yaptı ve yeni koçu anında bir etki sağlayabileceğini umuyor

için planlarını özetliyor

Hücum yapan orta saha oyuncusu, Anfield'dan St Mary's'e son gün için bir hamle yaptı ve yeni koçu anında bir etki sağlayabileceğini umuyor

Takumi Minamino, Southampton'a geçişinin ardından Liverpool'da kaçırdığı dakikaları kazanacak, diyor Azizlerin patronu, Japonya uluslararası takımının gelişmesi için destek veriyor.

Saldıran orta saha oyuncusu Anfield'den St Mary's'e son teslim günü için bir kredi hamlesi yaptı ve Cumartesi günü Newcastle United'a gitmek için Avusturya'nın kadrosuna girdi.

2020'nin başında Merseyside'a gelmiş ve geçen dönem Premier Lig şampiyonu madalyasını kazanmaya yetecek kadar maça sahip olan Minamino, yine de bu sezon şansını sınırlı buldu.

Virgil van Dijk ve Sadio Mane gibi oyuncular tarafından son yıllarda ters yönde iyi çizilen bir yol olan kuzeybatıdan İngiltere'nin güney kıyılarına geçişi, şimdi ona etkilemek için daha büyük bir fırsat sunuyor. yeni yönetici.

Hasenhuttl, Magpies'le yüzleşmek için yaptığı yolculuğun öncesinde konuşan Hasenhuttl, Minamino'nun potansiyelini Reds patronu Jurgen Klopp ile tartıştığını ve 26 yaşındaki oyuncunun cesaretini ilk maçından önce selamladığını ve Merseyside'dan kredi alan arkadaşı Theo'nun izinden gitmesine destek verdiğini açıkladı. Everton'dan katılan Walcott.

Eski Leipzig koçu "Jurgen ile konuştum," dedi ve "Minamino'ya oynamak için yeterli zaman verme şansı olmadığını söyledi. Eminim oynadığında iyi maçlar çıkardı ve birkaç gol attı.

“O benim için çok özel bir oyuncu – fiziksel gücü nedeniyle değil, daha çok futbol oynama tarzı nedeniyle. Aklında çok hızlıdır, iyi karar verir, presleme tarzımızı bilir ve umarım çok fazla koşar.

Bana geldiğinde çok koşman gerektiğini biliyor ama bu onun için bir sorun değil. Geçmiş oyunlarda çok fazla oynamamasına rağmen, adım atmak için zamana ihtiyacı olacak – ama bize hemen yardımcı olan Theo ile iyi bir deneyim yaşadık ve umarım o da aynısını yapar. "

Bu arada Southampton, Manchester United'a karşı 9-0 hafta ortası aşağılanmalarında işten çıkarılmasının ardından Jan Bednarek'e kırmızı kart cezası verildikten sonra onu arayabilecek, ancak Alex Jankewitz cezalı durumda.