Stoke City yöneticisi O'Neill, Rotherham United

Eski Nijerya milli takımı, Potters'ın Bet365 Stadyumu

'e karşı kazandığı zaferde Mikel'i “mükemmel” olarak selamladı

Eski Nijerya milli takımı, Potters'ın Bet365 Stadyumu'ndaki üç puanı korumasına yardımcı olma rolünden ötürü övüldü.

Stoke City menajeri Michael O'Neill, Cumartesi günkü Şampiyona maçında Rotherham United'a karşı 1-0 galibiyetinde gösterdiği performans nedeniyle John Obi Mikel'e seslendi.

James McClean, Potters sezonun dördüncü galibiyetini elde ederken, 27. dakikada maçın tek golünü attı.

Mikel, karşılaşmada öne çıkan oyunculardan biriydi ve Bet365 Stadyumu kıyafeti temiz bir sayfa tutarken kilit bir rol oynadı.

Eski Nijeryalı uluslararası oyuncu topa 36 temas etti, iki top çaldı ve maçta beş hava yarışması kazandı.

O'Neill, 33 yaşındaki oyuncunun yanı sıra Jordan Thompson ve Nick Powell'ın kendi tarafının zaferine katkılarından övgüyle bahsetti.

"Dürüst olmak gerekirse, muhtemelen Jordan'ın başarılı olduğu türden bir oyun değil, ancak John mükemmel bir varlıktı ve Jordan onun yanında önemliydi," dedi O'Neill medyaya.

"Nick Powell'ın da müthiş olduğunu düşündüm. Orta saha ile Steven Fletcher arasındaki o kadar iyi bir bağdı.

"Çok fiziksel bir meydan okumaya karşı çıktık ve üç puanı almaktan çok memnunuz."

Mikel, karşılıklı anlaşma üzerine Türkiye Süper Lig tarafı Trabzonspor ile yollarını ayırdıktan sonra yazın Potters ile takım oldu.

Orta saha oyuncusu şimdiye kadar kulüp için öne çıkardığı oyunlarda etkileyiciydi ve Şampiyona masasında sekizinci sıraya gelmesine yardımcı oldu.

Mikel, 11 yılını geçirdiği ve lig şampiyonluğu ve Şampiyonlar Ligi kupası da dahil olmak üzere birçok ödül kazandığı Premier Lig kulübü Chelsea ile geçirdiği süre boyunca kendisine bir isim yaptı.

Eski Super Eagles kaptanı, Stoke'nin 2020-21 sezonunun sonunda İngiliz üst uçuşa yükselmesine yardım etme arzusunu çoktan ortaya koydu.

Orta saha oyuncusu, Çarşamba günü bir sonraki lig maçında William Troost-Ekong'un Watford'unu aldıklarında Potters için etkileyici formuna devam etmeyi umacak.