Simeone, Atletico yıldızı Joao Felix'i Şampiyonlar Ligi'nde Salzburg'a karşı kazandığı 'tam' performans için övdü

Portekizli yetenek Avusturyalılara karşı galibiyette iki gol attı ve koçu

Portekizli yetenek, Avusturyalılara karşı galibiyette iki gol attı ve koçu performansından çok memnun kaldı.

Diego Simeone, Atletico Madrid'in Salı günü Salzburg'u 3-2 Şampiyonlar Ligi'ni yenmesine yardım ettikten sonra Joao Felix'ten "tam" bir performans sergiledi.

Simeone'nin adamları geçen haftaki açılış 4-0 mağlubiyetinden Bayern Münih'e A Grubundaki ilk puanlarını kaydetmek için geri döndü.

Bunu büyük ölçüde, 20 yaşındaki Joao Felix'in ikinci yarının başlarında 2-2 yapan ve beş dakika sonra doğaçlama bir bitişle üç puanı güvence altına alan harika bir gösterimi sayesinde yaptılar.

İki golü yedi atıştan geldi – diğer Atleti oyuncularından dört daha fazla – ortak bir takımda 20 düello ile yarıştı ve bunların yüzde 65'ini kazandı.

Simeone, gösterisinden çok memnun kaldı ve Atleti için büyük sahneye çıkmaya devam etmesi için onu destekledi.

Gazetecilere verdiği demeçte, "Bugün yaptığı bağlılığı, hızı ve karar almayı göstermeye devam ederse, büyümeye devam edecektir."

"Umarım ona yardım edebiliriz, çünkü harika bir Joao Felix ile takım daha rekabetçi olacaktır. Oyunun önemi nedeniyle muhtemelen en eksiksiz performanstı, ancak birçok iyi performansı oynadı."

Joao Felix'in geç kahramanlıklarından önce Atleti, Marcos Llorente'nin yarım saatten kısa bir süre önce güçlü sürüşü sayesinde ilerlemişti.

Bu eski Real Madrid'in sezonun üçüncü golüydü – 2019/20 kampanyasının tamamında başardığından sadece iki daha azdı.

25 yaşındaki oyuncunun daha gelişmiş bir pozisyona uygun olup olamayacağı sorulan Simeone, "İyi oynayan ve takımın ihtiyaçlarını karşılayabilecek oyuncuları bir araya getirmenin bir yolunu arıyoruz. Llorente onlardan biri. .

"Hücum konusunda kendini daha iyi hissediyor, ancak orta saha oyuncusu olarak geldiğini hatırlamalısın. Gelecekte deneyebilirim çünkü enerjisi, gücü, çalışma hızı ve şut yeteneği var."