Süper Kartallar, Sierra Leone çatışması

Gernot Rohr'un adamları, Cuma akşamı

öncesinde Covid-19 testleriyle karşı karşıya

Gernot Rohr'un adamları Cuma akşamı John Keister'ın Leone Yıldızlarını almadan önce koronavirüs testlerine tabi tutulacak

Nijerya üst düzey milli takım oyuncuları, Cuma günü Afrika Uluslar Kupası elemelerinde Sierra Leone ile karşılaşmadan önce Covid-19 için test edilecek.

Üç kez Afrika şampiyonu olan Leone Stars, Kamerun 2022 hırslarını canlandırmak için büyük bir galibiyete ihtiyaç duyan Leone Yıldızları ile karşı karşıya.

Ancak Batı Afrikalılarla bağlantı kurmadan önce Süper Kartalların oyuncuları ve antrenörleri Çarşamba öğleden sonra değerlendirmeye tabi tutulacak.

Bundan birkaç saat sonra Gernot Rohr'un tarafı, ikinci antrenmanını 17: 00'de (Batı Afrika Saati) yakın zamanda yenilenen Samuel Ogbemudia Stadyumu'nda yapacak.

Hazırlık maçlarında hüküm süren Afrika şampiyonları Cezayir ve Tunus ile karşılaşan Rohr'un adamları, Leone Yıldızları ile yüzleşmek için iyi durumda.

Afcon'daki son görünümleri, bronz madalya maçında Carthage Eagles'ı 1-0 yenerek üçüncü olarak bitirdikleri Mısır 2019'daydı.

John Keister'in adamları, Lesoto'ya karşı bir beraberlik ve Benin Cumhuriyeti'ne yenilgi kaydeden eleme kampanyasına kekemeli bir başlangıç yaptıktan sonra bir puanla Grup L'nin tabanında oturuyorlar.

Sierra Leone, bienal Afrika futbolu şovunda üçüncü kez sahneye çıkmayı umuyor. En son Güney Afrika'da sahnelenen 1996 baskısında yer aldılar. Orada, bir galibiyet ve iki yenilginin ardından grup aşamasından çıktılar.

Ters fikstür, Nijerya'nın 2022 Afcon'da yer almasını garanti eden zaferle 17 Kasım Salı günü National Stadium Freetown'da gerçekleşecek.

Bienal turnuvasının 33'üncü baskısı 9 Ocak 2021'de Kamerun'da başlayacaktı, ancak şu anda kıtadaki koronavirüs salgınının etkisi nedeniyle Ocak 2022'ye ertelendi.