NFF Başkanı Pinnick, taraftarların Sierra Leone

Futbol yönetim organının patronu, Super Eagles'ın Afcon eleme oyunu

karşısında Nijerya için Samuel Ogbemudia stadyumuna katılmasını istiyor

Futbol yönetim organının patronu, Super Eagles'ın Afcon eleme maçına ev sahipliği yapacak tesislerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Nijerya Futbol Federasyonu (NFF) Başkanı Amaju Pinnick, Benin'deki Samuel Ogbemudia stadyumunu 'birinci sınıf' olarak nitelendirdi.

Super Eagles, 13 Kasım'da sahadaki Afrika Uluslar Kupası eleme maçında Sierra Leone ile karşılaşacak.

15.000 koltuk kapasiteli stadyum, Edo Eyalet Hükümeti tarafından yapılan yenilemenin ardından yeni bir görünüme bürünüyor.

Super Eagles maçı öncesinde mekanı teftiş eden Pinnick, sahada tanıştığı gelişmiş imkanlardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“En son geldiğim zamana göre çok büyük bir gelişme var, çim çok parlak, dünya standartlarında tesislerde gördüğünüz şey bu. Bu tesis için Edo hükümetine teşekkür ediyorum ve bu başarıdan gurur duyuyoruz ”dedi Pinnick NAN'a .

"Süper Kartallar eyalete gelip oynamak için sabırsızlanıyor. Burada olmaktan heyecan duyan oyuncularla, özellikle annesi Edo'lu olan takımın kaptanı Ahmed Musa, millet ve Devleti adına oynamaya can atan oyuncularla iletişim halindeyim.

“NFF eyalete 9 Kasım Cuma günü taşınacak, oyuncular ise 11 Kasım'dan itibaren gelmeye başlayacak ve maçtan sonra Cuma veya Cumartesi maçtan sonra Sierra Leone'ye uçmak için hazırlıklar yapacak.

“Burada gördüklerimi Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ve ayrıca Yürütme Kurulu'na ileteceğim. Bugün burada gördüklerimizden memnunum ve Süper Kartallar burada uzun süre oynayacak.

"Nijerya futbol federasyonu için orada bulunduğumuz için Edo hükümetine her zaman minnettarız ve her an bu cömertlik için onlara teşekkür ediyoruz çünkü bunlar çok hassas zamanlar."

Pinnick ayrıca, federasyonun taraftarların stadyuma girmesine izin vereceğini, ancak koltuk kapasitesinin azaldığını ve Covid-19 kurallarına sıkı sıkıya bağlı kalacağını açıkladı.

“Stadyuma gelen çok insan olduğu için de çalışıyoruz, Covid-19 protokolüne harfiyen uymamız gerekiyor. Bize resmen yazmışlar, bu yaklaşık 15.000 kişilik bir stadyum ”diye devam etti.

“Sosyal mesafeyi gözlemlemek için dışarıda oturacakları yaklaşık 6.000 ila 7.000 istiyorlar, bu yüzden ona bakacağız, bakanlığa bir mektup göndereceğiz ve ayrıca içeriden onay aldıktan sonra Başkanlık Görev Gücü'ne bir mektup göndereceğiz. önümüzdeki iki gün göndereceğiz.

“Caf ile konuştum, Caf'in bir temsilcisini göndereceğiz ve Edo'da çok rekabetçi bir maçta insanların stadyumda iyi bir kalabalık görecekleri bir durum istiyorum.

"İnsani ve maddi olarak mümkün olan her hatayı azaltmak ve başarıya ulaşmamızı sağlamak için çalışıyoruz."

Nijerya şu anda Benin Cumhuriyeti ve Lesoto'ya karşı galibiyet elde ettikten sonra L Grubu'nda altı puanla lider durumda.

Süper Kartallar, Sierra Leone hazırlıklarının bir parçası olarak Ekim ayında Afrika şampiyonları Cezayir ve Tunus ile dostluk maçları oynadı.