NxGn Hindistan: Sert Patre – Indian Arrows'ta GFDC mezunu, gözleri 2022 AFC U-19 Elemeleri

18 yaşındaki oyuncu, Kolkata'da devam eden I-League kampanyasında üç gol attı …

Contents

'te belirlendi

18 yaşındaki oyuncu, Kalküta'da devam eden I-League kampanyasında üç gol attı

NxGn Hindistan serimizin bir parçası olarak Goal , ülkedeki en umut verici genç yeteneklere daha yakından bakıyor.

Bu özelliğin bir sonraki kısmı, kendine bir isim yapmaya başlayan ve ülkedeki en umut verici oyunculardan biri olarak kabul edilen yetenekli Indian Arrows orta saha oyuncusu Harsh Patre.

Harsh Patre, futboluna 2013 yılında Goa Futbol Geliştirme Konseyi'nin (GFDC) Mayem merkezinde profesyonel taban eğitimi ile başladı. İlk olarak Hindistan'da bir tür taban liginde GFDC Yükselen Yıldızlar Futbol Festivali'nde oynadı ve ardından üç yıllık GFDC Konutuna seçildi 2016 yılında Akademi programı.

Akademide geçirdiği zaman boyunca yaptığı fantastik sergisi, U-14 ve U-17 kategorilerinde Holy Spirit School için oynarken iki seferde Goa'daki Subroto Kupası gibi defne kazandı. Kulüp düzeyinde, Indian Arrows'a katılmadan önce Patre, Churchill Brothers'ı temsil ederken, 2017-18 ve 2018-19 sezonlarında üst üste iki sezon boyunca U-15 I-League elemelerinde Goa Bölgesi'ni kazandı.

Harsh için her şey nasıl başladı

"Futbol oynamaya yedi-sekiz yaşında başladım ve ilk kez evimin yakınındaki bir GFDC merkezinde eğitime (profesyonel olarak) başladım. Goa'yı ilk temsil ettiğimde U-14 seviyesindeydim ve fırsat buldum. kaptan ekibi. Ben o zaman takımın en genç oyuncusu Bicholim hails Hedefe giden rivayet Goan "de oldu.

nxgn hindistan: sert patre - indian arrows'ta gfdc mezunu, gözleri 2022 afc u-19 elemeleri

Churchill Brothers'ın U-15 I-League finallerine kalifiye olmasına yardım etmesine rağmen, Harsh, milli takım kurulumunda bir fırsat olarak onu çağırdığı için Goan kulübüyle devam edemedi. İkinci denemesinde seçildi.

"AIFF (Tüm Hindistan Futbol Federasyonu) ve GFA (Goa Futbol Federasyonu) tarafından yürütülen genç milli takımın denemelerini 2017'de ilk kez verdim, ancak seçilemedim. Ancak, bir dahaki sefere (ertesi yıl) Bhubaneswar'daki (Odisha) AIFF Akademisi kurulumunun bir parçası olan oyuncular arasında yer aldı. Bir buçuk yıldır oradaydım ve bu süre zarfında oyuncu olarak çok şey öğrendim ”diye hatırladı.

Uluslararası sahneye girin

Harsh, AIFF Akademisi'ndeyken çeşitli yerel ve uluslararası yarışmalara katıldı ve aynı zamanda birkaç teşhir turunun bir parçasıydı. Nepal'deki 2018 U-15 SAFF Şampiyonası'na katıldı ve burada Bangladeş'e 30 yarda uzaklıktan gol attı. Ayrıca Güney Afrika'daki 2019 Gelecek Şampiyonlar Turnuvasına katılmadan önce BAE'ye bir teşhir gezisine katıldı ve aynı yıl Hindistan Colts ile Malezya'ya başka bir tura çıktı.

"Aldığımız maruz kalma inanılmazdı ve yüksek kaliteli takımlara karşı oynama şansı inanılmazdı. Bhubaneswar'da sahip olduğumuz tesisler birinci sınıftı ve orada geçirdiğimiz süre boyunca oyuncular olarak gerçekten büyüdük ve daha yüksek bir seviyede nasıl rekabet edileceğini öğrendik, "Patre itiraf etti.

nxgn hindistan: sert patre - indian arrows'ta gfdc mezunu, gözleri 2022 afc u-19 elemeleri

Harsh için sırada ne var?

Şimdi I-League'deki Indian Arrows kurulumunda, orta saha oyuncusu 2022 AFC U-19 Elemeleri için takımların hazırlıklarına göz attı. Harsh, uzak mesafeden atışları, ölü top atışları ve orta sahadaki top kontrolüyle tanınır.

Derryl D'souza (GFDC'nin konut koçu) bir keresinde "Harsh'ın çok iyi bir vizyonu, geçmede yaratıcılığı ve oyunu iyi okuması var" dedi.

Bu sezon, NEROCA'ya karşı bir destek de dahil olmak üzere üç kez gol attı ve SAFF U-15 Şampiyonasında da gol attı.

The Arrows, Güney Samity'ye 1-1 berabere kaldıktan ve finalistler George Telegraph'a 0-2 mağlup olduktan sonra 2020 IFA Shield'de grup aşamasından çıkarıldıkları sezonla başladı. Devam eden I-League'de 13 maçtan 10 puana sahip olan takım, eski I-League şampiyonu Aizawl FC'yi yendi.

Bunun, I-League'deki büyük erkeklere karşı önceden deneyimi olmayan tamamen yeni bir oyuncu grubu olduğu unutulmamalıdır. Şimdiye kadar üç galibiyet aldılar – Mohammedan Sporting'e karşı 1-0 galibiyet, NEROCA'nın 3-0'lık galibiyetinin yanı sıra Aizawl'a karşı son galibiyetleri. Ve TRAU'ya karşı 1-5 mağlubiyetle gelmesine rağmen, Harsh doğrudan serbest vuruşta bir gol şeftali attı.

"Buradan ilerlemeye devam etmek istiyorum. Indian Arrows benim gibi genç oyuncular için harika bir platform ve bu fırsattan en iyi şekilde yararlanmak istiyorum. Tutkum, 2022 AFC U-19 Elemeleri'nde takıma katkıda bulunmak. Hazırlık yapıyoruz. Şahsen ben yakın gelecekte üst düzey bir kulüpte oynamak istiyorum ve uzun vadede üst düzey milli takımda oynama hayalimi gerçekleştirmek istiyorum. "Patre imzaladı.