“Beklediğim bir an” – Folarin Balogun, Arsenal'deki ilk

Anglo-Nijeryalı, Perşembe gecesi Emirates Stadyumu'nda Gunners'ın Dundalk'a karşı kazandığı zaferde ilk kıdemli kepini verdi

'te şımartıyor

Anglo-Nijeryalı, Perşembe gecesi Emirates Stadyumu'nda Gunners'ın Dundalk'a karşı kazandığı zaferde ilk kıdemli şapkasını teslim aldı.

Folarin Balogun, Perşembe günü Dundalk'ı 3-0 yenen Avrupa Ligi'nde Arsenal'in ilk takımı için ilk maçını oynamaktan 'harika' hissediyor.

İrlanda Ligi Premier Lig tarafına karşı galibiyet garantili olarak, 19 yaşındaki forvet Eddie Nketiah'ı oynamaya 16 dakika kaldı.

Bu süreçte Balogun, Emirates Stadyumu devlerini ilk takım gezisinde temsil eden 876. oyuncu oldu.

Sınırlı bir süre oynamasına rağmen, Anglo-Nijeryalı futbol taraftarlarını sosyal medyada çılgına çeviren parlak flaşlar gösterdi.

"Harika bir duygu. Bir süredir beklediğim bir an, bu yüzden sonunda harika hissettiriyor ”dedi Arsenal web sitesine.

"Bu fırsat için sadece Mikel [Arteta] 'ya ve personele teşekkür edebilirim ve bunu daha sık yapmayı dört gözle bekliyorum.

“Zordu, birkaç farklı kulüpte denemeler ve bunun gibi şeyler yaptım, ama akademide kendi yolumla çalışıyorum ve zaman geçtikçe daha iyi bir oyuncu olduğumu düşünüyorum.

"Bunun performanslarımda gösterildiğini düşünüyorum ve performanslarımın hak ettiği takdiri kazanmak için şimdi iyi olduğunu düşünüyorum."

Ayrıca teknik direktör Mikel Arteta sahaya çıktığını söylediğinde ne hissettiğini açıkladı ve taraftarların ondan ne beklemesi gerektiğine dair bir ipucu verdi.

"Gerçekten çok fazla duygu," diye devam etti. “Beklediğim anın o an olduğunu biliyordum ama aynı zamanda yapılması gereken bir iş olduğunu da biliyordum.

"Bu yüzden sadece gelmeye, koşmaya, baş belası olmaya ve takıma yardım etmeye çalıştım."

Folarin şunları ekledi: “Çok fazla enerji görecekler ve çok sayıda hedef söylemek istiyorum.

“Ama evet, performanslarımı genç takımdan ilk takıma taşımak istediğimi düşünüyorum. Beni buraya getiren şey buydu, bu yüzden benim yaptığım gibi oynamaya devam etmem önemli. "

Bu arada Joe Willock, kendisine verdiği tavsiyeyi açıklarken Nijerya olasılığı hakkında bir değerlendirme yaptı.

Willock, Arsenal web sitesine "İyi yaptığını düşündüm" dedi . "Bu kadar büyük bir takım için gelip ilk çıkışınızı yapmak asla kolay değil.

"İyi iş çıkardığını sanıyordum, 23 yaşın altındakilerde çok gol atıyor ve yapabileceği tek şey bu.

“Onun adına sevindim ve onu tebrik ettim çünkü bir zamanlar bu pozisyondaydım. Ona tekme atmasını, çok çalışmaya devam etmesini ve bu kulüpte daha fazla fırsat elde edeceğini söyledim. "