Bert Van Marwijk, BAE'nin Hindistan dostluğu için kadrosunu açıkladı

Hindistan, sırasıyla Cuma ve Pazartesi günleri uluslararası dostluk maçlarında Umman ve BAE ile karşı karşıya gelecek …

Hindistan, sırasıyla Cuma ve Pazartesi günü uluslararası dostluk maçlarında Umman ve BAE ile karşı karşıya gelecek …

BAE milli takım teknik direktörü Bert Van Marwijk, kalan 2022 FIFA Dünya Kupası ve AFC 2023 AFC Asya Kupası ortak elemeleri için hazırlıklarının bir parçası olarak 29 kişilik bir kadroyu seçti.

Beyazlar , 23-29 Mart tarihleri arasında Hollandalı koçun yönetiminde Dubai'de bir kamp düzenleyecek. En son FIFA Sıralamasında 74. sırada yer alan BAE, şu anda dört maçtan altı puanla G Grubu'nda dördüncü sırada yer alıyor.

Marwijk'in ekibi, Malezya ve Tayland'ı sırasıyla 3 ve 7 Haziran'da beşinci ve altıncı turlarda, ardından 11 Haziran'da Endonezya ile oynanacak karşılaşmanın ardından Vietnam ile karşılaşarak (15 Haziran) eleme maçlarını tamamlayacak.

Öte yandan Hindistan, 25 Mart Cuma günü uluslararası bir hazırlık maçında Umman ile karşı karşıya gelecek ve 29 Mart Pazartesi günü BAE ile başka bir dostluk beraberlik kazanacak. Igor Stimac'ın adamları 6 Haziran'da Katar'a karşı maçlar öncesinde ev sahipliği yapacaklar. Asya elemelerinde sırasıyla 7 ve 15 Haziran'da Bangladeş ve Afganistan.

29 üyeli BAE milli takım kadrosu:

Kaleciler: Ali Khasif, Khaled Issa, Adel Al Hosani, Mohammed Al Shamsi, Fahd Al Dhanhani.

Savunmacılar: Bandar Al-Ahbabi, Shaheen Abdel-Rahman, Walid Abbas, Mahmoud Khamis, Khalifa Al-Hammadi, Hassan Al-Mahrami, Al-Hassan Saleh, Salem Rashid.

Orta saha: Mohamed Al-Attas, Ali Salmeen, Abdullah Al-Naqbi, Yahya Nader, Abdullah Ramadan, Majed Hassan, Fabio de Lima, Khalfan Mubarak, Caio Canedo.

Forvetler: Khalil Al Hammadi, Tahnoun Al Zaabi, Ali Saleh, Suhail Al Noubi, Ali Mabkhout, Sebastian Tigali, Zayed Al Ameri.