Chelsea, WSL'nin Aston Villa

Blues, daha önce Manchester City

'ü yenerek rekor kırdı

Blues, daha önce Manchester City'nin sahip olduğu bir iz bırakarak 32 maç kaybetmeden gitti.

Chelsea , Çarşamba günü Aston Villa'yı 4-0 yenerek yeni bir Kadınlar Süper Ligi rekoru kırdı ve Blues şu anda 32 maç kayıpsız gitti.

Emma Hayes'in tarafı,Manchester City tarafından Mayıs 2015 ile Mayıs 2017 arasında belirlenen 31'lik bir önceki rekoru geride bıraktı.

Son lig yenilgisi Ocak 2019'da gelen Chelsea, galibiyetle WSL tablosunun zirvesine Manchester United ile sayılar arası yükselirken, Blues da Red Devils karşısında ellerinde bir oyun tuttu.

Blues, Bescot Stadyumu'ndaki maça mükemmel bir başlangıç yaptı ve Sam Kerr sadece üç dakika sonra onlara liderlik yaptı.

İlk yarıda oynamaya 10 dakika kala Beth England , alttan ikinci Villans karşısında iki gollü liderliği ilk yarıya çıkaran Blues için bir saniye daha ekledi.

Pernille Harder ve Magdalena Eriksson, Chelsea kolay bir galibiyete doğru ilerlerken, ikinci yarının ortasında iki dakika arayla gol attı.

Çarşamba günkü maç öncesinde konuşan Hayes, kadrodaki her oyuncunun katılımı olmadan takımının yenilmez koşunun mümkün olmayacağını söyledi.

Hayes Chelsea'nin resmi web sitesine verdiği demeçte, "Takım Noel'den beri oyunların birikimi için çok iyi hazırlanmış ve eğitim seviyesi tüm sezonun en iyisiydi," dedi .

"Kadroyu daha küçük bir sayıya düşürmek ruhun işine yaradı ve herkes bu kadar çok maçta fırsatlar yakalayacağını biliyor ve bence bu yardımcı oluyor.

"Önemli olan şu ki, her oyuncu, takım daha yüksek bir seviyeye çıkacaksa, o zaman herkesin antrenmana her gün katkıda bulunması gerektiğini anlıyor.

"Eğitim ortamında yolcu alamazsınız ve Noel'in bu tarafındaki fark budur.

"Her oyuncu her an katkıda bulunur, bu nedenle antrenman yoğunluğu, antrenman kalitesi artar ve buna bağlı olarak oyun performansı yükselir."

Chelsea, önümüzdeki hafta bir Continental Cup yarı finalinde West Ham'a karşı başka bir Londra derbisiyle karşılaşmadan önce, Pazar günü Londra'daki rakipleri Tottenham'a karşı oynayacağı bir lig maçıyla yenilmezlik serisini uzatmaya çalışacak.