David Ouma, Sofapaka'ya Sportif Direktör ve antrenör yardımcısı olarak yeniden katıldı

David Ouma, Sofapaka'ya Sportif Direktör ve antrenör yardımcısı olarak yeniden katıldı

Harambee Starlets ile yollarını ayırdıktan sadece üç gün sonra Ouma, üst kademe Batoto ba Mungu'ya dramatik bir dönüş yaptı.

FKF Premier Lig tarafı Sofapaka, David Ouma'yı sırasıyla takımın Sportif Direktörü ve yardımcısı antrenör olarak atadı.

Ouma'nın atanması, Kenya Futbol Federasyonu ile kadın milli takımı Harambee Starlets'in baş antrenörü olarak yollarını ayırmasından sadece üç gün sonra geldi.

Goal tarafından yapılan açıklamada Batoto ba Mungu , daha önce beş yılını kulüpte farklı kapasitelerde geçiren Ouma'nın geri döndüğünü doğruladı.

Kulübün açıklamasının bir bölümünü okudu "Sofapaka bugün [Çarşamba] teknik direktör David Ouma'nın dönüşünü duyurmaktan mutluluk duyuyor."

“Daha önce milli kadın futbol takımı Harambee Starlets baş antrenörüne atanmadan önce kulüpte beş yılını farklı kapasitelerde geçiren Ouma, kulübün Spor Direktörü ve A Takım antrenör yardımcısı olarak ikiye katlanacak.

"Bir Spor Direktörü olarak işi, Gençlik Geliştirme yapılarından sorumlu olmayı ve yetenekli oyuncuları işe almayı gerektirecekti."

Ouma atanmasına ilişkin Hedef konuşan Kalekwa onun işi onun hizmetleri yeniden işe onu itmişti için onu geri onun büyük tutkusu söyleyerek olması mutluluk olduğunu söyledi.

“David [Ouma] eve ve ben kalbi gerçekten nerede bir gün geri geleceğini biliyorduk” Kalekwa Hedefi anlattı. "Bizimle farklı kapasitelerde beş güzel yıl geçirdi ve o yıllarda işine büyük bir tutku gösterdi ve bu yüzden onunla tekrar çalışma şansı bulduğunda iki kez düşünmedik."

“Ben nihayet geri Sofapaka de olduğumu Tanrı'ya teşekkür etmek istiyorum Öncelikle: atanmadan günü, Ouma Hedefi anlattı. Bir yolculuktu, yaklaşık altı yıl burada çalıştım, ardından Bobby Williamson'ın teknik direktörlüğünde Harambee Stars milli takımının yardımcı antrenörlüğüne gittim, ardından milli kadın takımı Harambee Starlets'in baş antrenörlüğüne atandım.

“Sofapaka'nın ulusal görevlere attığım adım olduğunu söyleyebilirim. Koçluk geçişime yardımcı oldu ve bu yüzden son birkaç yılda çok fazla deneyim ve bilgi kazandıktan sonra geri vermek istediğim için geri döndüm.

"Ekiple planım, mümkün olduğunca rekabetçi kalmamızı ve gelecekteki görevlere geçmemizi sağlamak."

Ouma, Sofapaka'yı 15 maçtan 19 puanla 18 takımlık lig tablosunda 11. sırada yer alır.