“Ellneny, Partey'in Arsenal'deki kalitesiyle eşleşiyor” – Keown, Emirates Stadium

Eski Gunners savunucusu, parkın ortasındaki iki savaşçı karakterin kuzey Londra'da savunma standartlarının yükseltilmesine yardımcı olduğuna inanıyor

'te Vieira ve Petit'in haleflerini selamlıyor

Eski Gunners savunucusu, parkın ortasındaki iki savaşçı karakterin kuzey Londra'da savunma standartlarının yükseltilmesine yardımcı olduğuna inanıyor.

Thomas Partey, Arsenal'de manşetlere hükmediyor olabilir, ancak Martin Keown, Gunners, Patrick Vieira ve Emmanuel Petit ile rakip olacak yeni bir eşleşme bulmaya çalışırken Mohamed Elneny'nin "orta sahadaki yeni takım arkadaşının kalitesi" ile eşleştiğini söylüyor.

Kuzey Londra ekibi, birkaç yıldır özünde çok yumuşak olmakla suçlanıyor.

Ancak Mikel Arteta akıllıca yatırım yaptı ve son pencerede Gana'nın uluslararası orta saha oyuncusu Partey ve Brezilyalı savunma oyuncusu Gabriel Magalhaes'i yakaladığını gördü.

Emirates Stadyumu'na girerken, Beşiktaş'taki bir kredi büyüsünün arkasında Mısırlı yıldız Elneny'ye temiz bir sayfa sunuldu.

Tutarsızlık, 2020-21 arasında Arsenal için hala bir sorun oldu, ancak kırılması daha zor bir ceviz haline geldi ve Manchester United'a karşı 1-0 galibiyetle gösterildi – yolda bir diğer üyeye karşı ilk galibiyetleri 29 denemede altısı – geçmişin başarılı formüllerini çoğaltma potansiyeli var .

Eski Topçuların savunucusu Keown, Red Devils'e karşı hak ettiği bir zaferin ardından Daily Mail'e şunları söyledi: “Arsenal 2006'dan beri Old Trafford'da kazanmamıştı. 2015'ten beri evlerinden uzakta bir Big Six takımı yenmemişlerdi, ancak Mikel Arteta kırıldı baskın orta saha iki sayesinde Pazar günü her ikisi de.

“Arsenal formasıyla Patrick Vieira ve Emmanuel Petit ve Vieira ve Gilberto Silva dahil olmak üzere bazı olağanüstü eşleşmelerin arkasında oynamaktan dolayı şanslıydım. Savunmanın önündeki ekran olarak hareket etmek inanılmaz derecede önemli bir iş ve Mohamed Elneny ve Thomas Partey burada sağlamdı.

“Partey yaz sezonu olarak çok ilgi gördü, ancak Elneny yeni takım arkadaşının orta sahadaki kalitesine uyuyor.

“Arsenal, Old Trafford, Etihad ve Anfield'de deplasmanda oynadığı kadar çok maçta yedi yedisini kabul ettikten sonra Premier Lig'de en iyi savunma rekoruna sahip. Arteta tüm bunlar için övgüyü hak ediyor.

Organizasyon gelişti. Geniş adamlar, United'a karşı savunmanın kalbinde Gabriel ile bir beşlik oluşturmak için düşüyorlardı. 23 milyon sterlinle 22 yaşındaki Brezilyalı oyuncu mükemmel bir ek oldu ve Arsenal de topu Manchester United'dan daha iyi hareket ettiriyordu.

Arteta bu kulüpte kültürü değiştirmeye çalışıyor. O kazanan zihniyeti geri getirmek istiyor. Old Trafford'u galipler olarak bırakmak, bunu yapmanın doğru yolu. Arsenal'e bir-sıfır dedikleri gibi. "