Thomas Partey: 2021'de neler beklenebilir?

Arsenal'in en iyi orta saha oyuncusu Kuzey Londra'da en iyi başlangıçları yapamadı ve Gana yıldızı gelecek yıl servetinin tersine dönmesini umut edecek

Contents

Arsenal'in en iyi orta saha oyuncusu Kuzey Londra'da en iyi başlangıcı yapmadı ve Gana yıldızı gelecek yıl servetinin tersine dönmesini umut edecek

2020, Thomas Partey için karışık bir çantaydı.

Atletico Madrid için oldukça iyi bir yılın ardından, Afrika'nın en parlak ihracatlarından biri, Hayalini Son Tarih Günü Arsenal'e taşıdı.

Geç hamle Gooners'ın çoğunluğu tarafından Gana yıldızının profili ve orta saha sorunlarını çözen yuvarlak doğası nedeniyle kutlandı.

Bazı taraftarlar, kulübün Houssem Aouar gibi daha yaratıcı bir oyuncuya imza atmaya öncelik vermesi gerektiğini düşündü, ancak Partey'in Atletico'dan gelişini anladı ve kabul etti.

Partey: 2020'nin hikayesi

Diego Simeone'nin ekibi 2019/20'da plato yapmış görünürken, Partey popülaritesini artırdı ve sonunda katıldığı Arsenal ve bir süreliğine Chelsea dahil olmak üzere Avrupa'nın bazı üst taraflarıyla bağlantılıydı.

Los Rojiblancos'un mücadelelerine bakılmaksızın, Batı Afrika, Şampiyonlar Ligi'nde 16'lık maçta en iyi performans gösteren oyunculardan biriydi ve o zamanki Avrupa şampiyonları Liverpool'a karşı toplamda 4-2 yendi.

Simeone'nin ekibi, kilitlenmeden önce La Liga'da gerçekten mücadele etmişti, ancak Mart ayında futbolun askıya alınmasından en çok yararlananlar oldu. Real Madrid'den 17 puanlık şaşırtıcı bir şekilde ligde üçüncü sırada bitirmek için 11 en iyi uçuş maçlarından yedisini kazanmak için kilitlenme sonrası toparlanmayı başardılar.

Görünüşe göre zayıflayan ve zayıf bir Los Blancos ve hatta daha zayıf bir Barcelona ile rekabet etmek için mücadele eden Partey için Madrid'den ayrılmak için iyi bir zaman gibi görünüyordu.

thomas partey: 2021'de neler beklenebilir?

Mikel Arteta yönetimindeki Arsenal ilginç bir macera sundu. FA Cup'ı yarı finalde ve finalde sırasıylaManchester City ve Chelsea'yi yenen ve Community Shield'de yeni taçlandırılan Premier League şampiyonlarını mağlup eden Gunners değişikliği teoride mantıklı geldi.

Goal , 19/20 sona ermeden önce , Arsenal'in Şampiyonlar Ligi futbolu eksikliğinden dolayı Arteta'nın takımına taşınmasının tuhaf olduğunu ve bunun yerine Chelsea'yi seçmek için bir dava açtığını iddia ederken, 27 yaşındaki Madrid'i Ekim ayı başlarında Kuzey Londra ile değiştirdi.

Ne yazık ki, sakatlıklar şimdiye kadar İngiltere'deki çok yönlü orta saha oyuncusu zamanını olumsuz etkiledi, Aralık ayına kadar giden sefil sonuçlar Arsenal'i ilk dörtten daha düşük üçe yaklaştırdı.

Partey'in kalitesi oynadığı oyunlarda, özellikle de Londra devleri Manchester United'ı 1-0 yenerken Mohamed Elneny ile birlikte bir masterclass yaptığı Old Trafford'da parladı; Aralık başında Tottenham Hotspur'un 2-0'lık derbi mağlubiyetinde kendini aşağı yukarı yenilgiye uğratma kararı nedeniyle bazı kesimlerde eleştirilere maruz kaldı.

Dönüş tarihi hala bilinmeyen Ganalı, Arsenal'de kesinlikle unutulabilir bir başlangıç yaptı ve yeni yılda şansın artmasını umacak.

thomas partey: 2021'de neler beklenebilir?

Partey: Transfer söylentileri var mı?

Yok. Kulüp tarafından kovalanan bir oyuncunun Ocak'ta veya hatta önümüzdeki yaz ayrılmayı düşünmesi olayların en dramatik halini alacak.

Partey: 2021 için büyük bir hırs

İki ay önce, Batı Afrika'nın Topçuları imzaladıktan sonra, hedef kesinlikle eski Atletico yıldızının Avrupa'nın önde gelen kulüp yarışmasına geri dönmeye çalışırken tarafın beklentilerini artırmasıydı.

Şimdi, üç kez Premier Lig şampiyonu durumunun görünüşte çaresiz olduğu düşünüldüğünde, CL noktalarında bitirmek, ne kadar hatalı bir başlangıç yapmış olursa olsun, orta saha oyuncusu için parlak bir ilk yıl olacak.

İlk dört ligi bitirerek sıralama elde edilemeyecekse, kıtanın prestijli şovunda otomatik olarak yer almayı garanti eden Avrupa Ligi'ni kazanmak da aynı derecede yeterli olacaktır.

Her iki durumda da, Arsenal'i 16 / 17'den beri ilk kez Şampiyonlar Ligi'ne almak, yurt içinde ve kıtada geride kalan Topçular için çok büyük olacak.

Partey: 2021 için büyük bir korku

Bireysel cephede: Sakatlıklar devam ederse ve orta saha oyuncusu sezonun geri kalanında önemli bir rol oynayamazsa.

Kulüp için: Arsenal Avrupa futbolunu tamamen kaçırırsa ve herhangi bir kıta futbolu olmadan 21/22 oynamak zorunda kalırsa.

Düşünülemez görünen en kötü senaryo, Nişancıların Premier Lig'den düşme şerefine maruz kalması olacak.