'Bu delilik!' – Fulham patronu Parker, Liverpool'un Elliott

Reds, Londra teçhizatına tazminat olarak 4,3 milyon (£ (6 milyon $) ödeyecek ancak bu Craven Cottage

Contents

için 'asgari' ücret ödemesini emrettikten sonra duman çıkarıyor

Reds, Londra ekibine tazminat olarak 4,3 milyon £ (6 milyon $) kadar ödeyecek, ancak bu Craven Cottage'daki koçu rahatlatmadı.

Fulham menajeri Scott Parker, bir mahkemenin, Liverpool'un Harvey Elliott için başlangıçta 1,5 milyon sterlin ödemesi gerektiğine karar vermesi üzerine öfkeli bir patlama başlattı ve Cottager'ların, gençlerin yetenekleri için uygun bir tazminat olarak hissettiğini görmemesinin "delilik" olduğunu belirtti.

Profesyonel Futbol Tazminat Komitesi, Reds'e, o zaman için bir ücret üzerinden anlaşmazlıkları çevreleyen uzun süreli bir destanın ardından, toplamda maksimum 4,3 milyon sterlin (6 milyon dolar) için ilk olarak 1.5 milyon sterlin artı performansla ilgili hükümlerde 2.8 milyon sterlin ödemesini emretti. -2019'da 16 yaşında.

Fulham, kararın ardından kısa bir açıklamada sonuçtan "memnun olduklarını" söyledi, ancak bu duygular, kendi tarafının muhtemelen 8 milyon sterlinlik orijinal fiyatlarının yarısını bile göremeyeceği için kızgınlığını sürdüren koçlarını kapsayacak gibi görünmüyor. (11 milyon dolar).

Parker ne dedi

Şu anda Blackburn'de ödünç verilen Elliott, Liverpool'a 100 kez katılması ve tam ücreti kazanmak için İngiltere kupası kazanması gerektiğinden, Cottagers patronu mahkemenin kararını hedef aldı.

Parker, "Tüm bunlardan hayal kırıklığına uğradım çünkü bu, bu kulüpte çok uzun süredir geliştirilmiş bir oyuncu." Dedi.

Ona ilk çıkışını verdik. Oyunculara gidip 20-30 milyon sterlin harcamak istemezsiniz. Bu yüzden akademi bizim için çok önemli. Bu oyuncuları geliştirmek istiyoruz. Ama o oyuncuyu onu alacak büyük bir kulüp için geliştirdik.

“Geliştirdiğimiz ve dünyasını düşündüğümüz bir oyuncu için dört milyon sterlin, onun gibi ayrılması gerçekten delilik. Harvey Elliott, birinci sınıf bir futbolcu olma potansiyeline sahip ancak Liverpool, yapabilecekleri konusunda onu bizden çok az sayıda aldı. "

Elliott'un ücretine ilişkin hedef görüşü

"Liverpool için bunun çok iyi bir sonuç olduğunu söylemek doğru olur. Fulham son ücretin en az iki katı ve belki daha fazlasını ummuştu.

"Elliott'un rekor kıran başarıları göz önüne alındığında – Craven Cottage'dan ayrılmadan önce şimdiye kadarki en genç Premier Lig oyuncusu oldu ve o zamandan beri Liverpool için bir maça başlayan en genç oyuncu oldu – ve bu sezon Blackburn için mükemmel formu, birçok kişi onlardan bekledi. istediklerini al.

"Ancak sonunda, ücret Liverpool'un lehine ağır bir şekilde ağırlıklı görünüyor. Anfield'daki pek çok insan, yol kat edilmesi çok zor olsa da, ilk takım oyuncusu olmasını bekliyor ve önümüzdeki yıllarda bu 4 milyon sterlin rakam pek de zayıf görünebilir. Aslında, Liverpool onu muhtemelen bundan çok daha fazlasına satabilirdi.

"Yine de olmayacaklar. Şampiyonadaki tecrübesine göre sezon sonunda Anfield'a dönecek. Fulham'ın kaybı Liverpool'un kazancıdır."

Neil Jones, Liverpool muhabiri

daha fazla okuma