'Liverpool çok büyük' – Klopp, Reds'in Şampiyonlar Ligi

Savunan şampiyonlar yurt içinde tempolarının oldukça altında, Avrupa bu sezon bir kupa için geriye kalan tek umutları

Contents

'e odaklanmak için Premier League'i asla feda etmeyeceği konusunda ısrar ediyor

Savunan şampiyonlar, bu sezon Avrupa'dan kalan tek kupa umutları ile yurt içinde tempo tutuyor.

Jurgen Klopp, Liverpool tarafının Şampiyonlar Ligi'ne odaklanmak için Premier Lig'de ilk dörde girme arayışından asla vazgeçmeyeceği konusunda ısrar etti.

Kırmızılar, sefil bir formun ardından lig tablosunda yedinci sıraya düştü ve şu anda dördüncü sıradaki Chelsea'nin dört puan gerisinde bulunuyor.

Şampiyonlar Ligi son 16 karşılaşmasının ilk ayağında RB Leipzig'i 2-0 mağlup eden Klopp'un tarafı, Avrupa'da hala iyi durumda.

Ne söylendi?

Klopp, "Bu zorlu turdan geçmek zorunda olduğumuz için şimdi Şampiyonlar Ligi'ni kazanmayı düşünemiyorum," dedi.

"Bu hafta Perşembe, Pazar ve Çarşamba olmak üzere iki gün arayla sezonun sonlarında bu üç maçı oynuyoruz ve zor.

"Pazar günü kimin sahaya çıkacağını ve ardından Çarşamba günü kimin oynayabileceğini görüyoruz, ancak Premier Lig'den vazgeçmedik, bu asla olmayacak.

"Oynayıp kaybedebileceğimiz bir oyun yok ve insanlar 'Ah … dizilişe bak' diyor.

"Liverpool çok büyük, çok fazla insan ilgileniyor. Kapalı kapılar ardında kameralar olmadan gerçekten oynamıyoruz, insanlarımızın önünde ve her oyunda kazanmak için mutlak her şeyi vermemiz gerektiği sorumluluğunu hissediyoruz. .

"Bu olmazsa, insanlar 'bu yeterli değil' diye düşünecekler. Tavrımızı değiştirmeyiz."

Büyük resim

Liverpool'un Premier Lig şampiyonluk savunması, Pep Guardiola'nın yüksek uçan Manchester City'nin 22 sayı gerisinde oturan Kırmızılar ile neredeyse sona erdi.

Klopp'un adamları, FA Cup ve Carabao Kupası'ndan da elenen sezonu herhangi bir gümüş eşya olmadan bitirecekler.

Bu, Şampiyonlar Ligi'ni 2020-21'de bir kupa kazanmak için son umutları olarak bırakıyor ve Liverpool, üç sezonda iki Avrupa şampiyonluğu elde etmeyi umuyor.

Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak, Premier Lig'in ilk dördünde bitiremedikleri takdirde gelecek sezonun rekabeti için tek yolları da olabilir.

Pazar günü Premier Lig maçında Fulham ile karşılaşan Liverpool, son 16 beraberliklerinin ikinci ayağında Çarşamba günü Budapeşte'de RB Leipzig ile karşılaşacak.

daha fazla okuma