Shaqiri, sakatlık mücadeleleri ve oyun süresinin yetersizliği sırasında Liverpool'daki hayal kırıklığını itiraf ediyor

Esrarengiz İsviçreli oyun kurucu, Anfield'da bir dizi kıkırdama darbesi yaşadı, ancak şimdi tekrar formda ve izini

Esrarengiz İsviçreli oyun kurucu, Anfield'e bir dizi kıkırdama darbesi çekti, ancak şimdi tekrar zinde ve izini sürmek istiyor

Xherdan Shaqiri, Liverpool'da son zamanlarda "hüsrana uğramış" hissettiğini, kıkırdayan sakatlıklar onun can attığı normal oyun zamanını görmesini engellediğini kabul ediyor.

Anfield'daki yerler için rekabet , kenarda takılıp kalmadan yeterince şiddetli .

Shaqiri, 29 yaşındaki Jurgen Klopp'un planlarında düzenli bir rol oynamayı zaten zor bulduğu için istediği kadar sık tartışmaya girmedi.

Çıkış konuşması oyun süresinin yetersizliği nedeniyle alevlendi , ancak İsviçre milli takımı şimdilik yerinde kaldı ve karşılaştığı birçok zorluğu benimsedi.

Cuma günkü 4-1 FA Cup üçüncü tur galibiyetinde sezonun sekizinci turunu temsil eden Aston Villa karşısında 29 dakika yedek kulübesinde görüldüğü için daha iyi zamanların ileride olacağını umuyor.

"Tekrar formdayım. Kendimi iyi hissediyorum, oynamaya hazırım ”dedi Shaqiri Reds'in resmi web sitesine .

“Takıma pek çok başarı için yardımcı olmaya çalışmak için sonraki maçları ve sezonun ikinci yarısını dört gözle bekliyorum. Dört gözle bekliyorum

“Yaralanmışsanız ya da hayal kırıklığına uğramış olduğunuz takıma yardım edemezseniz normaldir. Televizyonda takım arkadaşlarınıza bakıyorsunuz ve siz de orada olmak istiyorsunuz. Ama bu futbolun bir parçası, hayatın bir parçası.

Geri dönmek için çok çalıştım, bu yüzden şimdi takımdan gerçekten mutluyum. Şu anda bizim için en önemli şey olan oyun oynar ve kazanmaya çalışırsam takımıma yardım etmeye çalışıyorum. Yeteneğime yardımcı olmaya çalışıyorum. "

Shaqiri kaslı bir şikayet ile Kasım ayı sonlarında ve Aralık ayı boyunca dokuz maç oynadı , ancak Liverpool bu süre zarfında Premier Lig masasının zirvesine çıkarak Şampiyonlar Ligi'nin son 16'sına yükseldi .

Klopp'un emrindeki herkes kupa tekliflerinde rol oynamaya kararlı olan büyük gümüş eşyalar, bir kez daha Merseyside'da nihai hedef.

Shaqiri farklı değil, esrarengiz İsviçreli oyun kurucu ekliyor: “Bence bu Liverpool FC'nin hedefi ve büyük başarılar, büyük kupalar için oynamalı. Bu yıl da hedefimiz bu.

“Açıkçası zirvede olmak istiyoruz ama çok, çok iyi performanslara ihtiyacımız var ve bunları gerçekten başarmak için zirvede olmamıza ihtiyacımız var.

“Şu anda iyiyiz ama çok çalışmamız gerekiyor. Çok çalışırsak ve seviyemizin zirvesindeysek bize karşı oynamak çok zordur. "

Liverpool, önümüzdeki Pazar Anfield'da ezeli rakipleri ve şampiyonluk umutlu Manchester United ile zorlu bir çatışmaya girdiklerinde Premier Lig aksiyonuna geri dönecek.