ISL: Bakary Kone, Kerala Blasters

Bakary Kone, Kerala Blasters ile bir kupa kazanmak istiyor …

ile şampiyonluğu kazandı

Bakary Kone, Kerala Blasters ile bir kupa kazanmak istiyor …

Bakary Kone, Hindistan Süper Ligi'nde (ISL) en iyi oyuncu olmak ve Kerala Blasters ile şampiyonluğu kazanmak istiyor.

Eski Lyon savunucusu, Hint futbolundaki ilk maçından önce uzun vadeli hedefler belirledi. Hedefe giden bir röportajda, Coupe de France kazanan söyledi, "Benim uzun vadeli hedefi Hindistan Kerala Blasters bir başlık getirmek için ligin en iyi oyuncularından biri ve aynı zamanda olmaktır.

"Coupe de France'ı Lyon ile kazandım ve aynısını Hindistan'da da yapmak istiyorum."

32 yaşındaki savunmacının en dikkat çekici gösterileri, 2011'den itibaren beş yıl boyunca Fransız devleri Lyon'la geçirdiği zamanlardı. Burkina Faso, Zlatan Ibrahimovic ve Edinson Cavani'nin beğenileriyle karşı karşıya geldi ve Coupe De France ve Trophee Des Champions'ı kazandı. Fransa'daki zamanı.

Lyon ayrıca 2014-15 ve 2015-16 sezonunda Ligue 1'in ikincisi oldu. Dayanıklı savunma oyuncusu ayrıca UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nde oynama deneyimine sahiptir.

isl: bakary kone, kerala blasters

"Lyon'daki en iyi anım, ilk Şampiyonlar Ligi maçımı Rubin Kazan'a karşı oynamaktı. Benim için harika bir deneyimdi. Çünkü Şampiyonlar Ligi oynadığınızda en üst seviyede oynuyorsunuz."

Burkina Faso'dan pek çok oyuncu futbol oynamak için Hindistan'a gelmedi. Kone, 2014'te Pune City için çıkan Saidou Panandétiguiri'den sonra ülkesinden bir ISL kulübüne katılan ikinci kişi.

"Hindistan'da (ISL'de) oynayan ilk Burkino Faso futbolcularından biri olmaktan gerçekten gurur duyuyorum. Umarım diğer birçok oyuncuya da kapıları açarım. Koşullara uyum sağlamak önemlidir, bir şeyler bilmek beni mutlu eder. yeni."

Kone, 20 Kasım'da Goa'da başlayacak olan ISL'nin yedinci sezonunda kapalı kapılar ardında oynamaya da uyum sağlamak zorunda kalacak.

"Boş bir stadyumda oynadığım için üzgünüm ama uyum sağlamalıyız. Tüm dünyada böyle. Taraftarların önünde oynadığınızda size ekstra enerji veriyorlar ve bu da oyunu değiştirebilir."

Blasters 2014'ten beri ISL'nin bir parçası ama henüz bir kupa kazanmadı. Kone gibi tecrübeli bir oyuncunun saflarında yer aldığı Sarı Ordu, yakında bir şampiyonluk kazanacağından umutlu olacak.