Kane-Son, Drogba-Lampard'ın Premier Lig rekoruna yaklaşıyor

Tottenham Hotspur yıldızları Pazartesi günü Burnley ile iyi bir şekilde birleşti ve Chelsea harikası

Tottenham Hotspur yıldızları, Pazartesi günü Burnley'e kadar iyi bir şekilde birleşti ve Chelsea harikaları tarafından belirlenen rekor bir mesafe içindeler.

Tottenham Hotspur ikilisi Harry Kane ve Son Heung-min, şu anda Chelsea harikaları Didier Drogba ve Frank Lampard tarafından tutulan bir Premier Lig rekorunu hızla kapatıyor.

Pazartesi gecesi Turf Moor'da büyük ölçüde dişsiz bir gezide, Jose Mourinho'nun adamları Burnley'e karşı deplasmanda 1-0 galibiyet kaydetti.

Bitmesine 14 dakika kala, Sean Dyche'nin adamları 2020-21 sezonundaki dördüncü maçlarını kaybettikleri için, grev partneri Kane'in yaptığı ince bir çalışmanın ardından Güney Kore'li uluslararası Son yakın mesafeden yola çıktı.

İkili şimdi İngiliz üst uçuşunda 29 gol için birleşti – Manchester City'den David Silva ve Sergio Aguero (29) ile Thierry Henry ve Robert Pires (29) ikilisinin elde ettiği başarıya eşit.

Arsenal'in Fransız bağlantısı, Gunners'ın İngiliz elit bölümü döneminin en başarılı döneminin büyük bir parçasıydı. Barselona'ya gitmeden önce Henry, dört Altın Çizme rekoru kazandı, ancak vatandaşıyla olan karlı ortaklığı en iyiyi kanıtladı ve Pires'in 12 maçta ağı bulmasıyla 19 gol attı.

Başka bir Spurs kombosu Darren Anderton ve Teddy Sheringham, Kuzey Londralılarla geçirdikleri süre boyunca 27 gol için bir araya gelerek yarışmanın en ölümcül ortaklığı derecelendirmelerinde beşinci sırada yer alıyor.

Listelerin başında, Chelsea'de birlikte geçirdikleri ünlü zamanlarında 36 gol için bir araya gelen Lampard ve Drogba var. Şu anki Blues menajeri, eski Fildişi Sahili milli takımının 12 kez lehine dönmesiyle takım arkadaşına 24 kez yardım etti.

Ortaklıkları ayrıca 2005 ve 2006 yıllarında arka arkaya zaferler de dahil olmak üzere üç Premier Lig zaferi verdi.

Kane ve Son, herhangi bir sakatlık olmadığı takdirde, Drogba ve Lampard'ın bu terim çetelesine uyacaklar.

En son sonuçları sayesinde, Mourinho'nun tarafı şu ana kadar altı turdan 11 puan topladıktan sonra günlükte beşinci sırada yer alıyor. J Grubu hesaplaşmasında Royal Antwerp'e karşı Perşembe günü Belçika'ya giderken dikkatleri Avrupa Ligi'ne kayıyor.