Marcus Rashford ücretsiz okul yemekleri kampanyası açıklandı ve

Labour'un ücretsiz okul yemeklerini uzatma teklifinin Commons'ta reddedilmesine rağmen, Rashford, çocuk açlığıyla mücadele için bir kampanyaya ilham veriyor

Contents

dilekçesinin nasıl imzalanacağı

İşçi Partisi'nin ücretsiz okul yemeklerini uzatma teklifinin Commons'ta reddedilmesine rağmen, Rashford çocuk açlığıyla mücadele için bir kampanyaya ilham veriyor.

Marcus Rashford, yoksul okul çocuklarının tatiller boyunca bedava yiyeceğe erişebilmelerini sağlamak için bir harekete öncülük ediyor.

Manchester United futbolcusu, çocuk gıda yoksulluğuna son verme çabaları hakkında konuştu ve Goal , kampanya hakkında bilmeniz gerekenlere sahip.

Marcus Rashford'un bedava okul yemeği kampanyası nedir?

Rashford, hükümetin ücretsiz okul yemeği kampanyasını yalnızca dönem dönemi yerine Paskalya 2021'e kadar tatiller boyunca devam edecek şekilde genişletmek için çalışıyor.

Manchester United yıldızı, İngiltere Hükümeti'nin yaz okulu sırasında yoksul çocuklara ücretsiz yemek sağlama kararının gidişatını değiştirebildiği yaz boyunca gösterdiği çabaların ardından, İngiltere genelinde çocuk açlığıyla mücadele çabalarında tutkulu davrandı. tatiller .

Bu, yılın başlarında Paskalya tatillerinde uygun çocuklara sunulan ücretsiz okul yemeklerinin uzatılmasını takip etti, ancak Ekim ayında İşçi Partisi'nin ücretsiz okul yemeklerini uzatma teklifinin Commons 322'den 261'e milletvekilleri tarafından reddedildiği bir başka yol engeli daha vuruldu.

Hükümet ihaleyi bloke etti ve İskoçya , Galler ve Kuzey İrlanda'nın izinden gitmemeye karar vererek, Covid-19 nedeniyle maddi olarak dezavantajlı konumlarda olan ailelere zaten konseylere 63 milyon sterlin finansman verdiklerini belirtti. refah desteğini 9,3 milyar sterlin artırıyor.

Ancak Rashford, İngiltere Hükümeti'ne duyduğu hayal kırıklığını dile getirerek, hayal kırıklıklarını ifade etmek için Twitter'ı ziyaret etti ve hükümeti çocuk yoksulluğunu sona erdirme çabalarını ikiye katlamaya çağıran bir dilekçe başlattı.

Ve İşçi Partisi'nin teklifi reddedilmiş olsa da, birkaç işletme Rashford'a yardım etme ve tatillerde ücretsiz okul yemekleri sağlamak için kendi kampanyalarını başlatmaya söz verdi ve ileriye doğru ilerleyenlerin yerlerini retweetledi.

Rashford, Twitter'da "Tüm gürültüyü, kazıları, parti siyasetini bir kenara bırakın ve gerçeğe odaklanalım" diye yazmıştı. "Önemli sayıda çocuk bu gece sadece aç değil, aynı zamanda bugün yapılan yorumlar nedeniyle önemli olmadığını hissederek yatacak.

"Damgalamayı, yargılamayı ve işaret etmeyi bırakmalıyız. Görüşlerimiz siyasi bağlantıyla gölgeleniyor. Bu siyaset değil, bu insanlık.

"Covid-19'un yıkıcı etkisinden bahsediyoruz, ancak tahminlerde bulunulacak bir şey varsa, çocuk gıda yoksulluğu ülkenin karşılaştığı en büyük salgın olma potansiyeline sahip.

"En savunmasız çocuklarımızı korumak için birlikte çalışmaya başlamalı ve birleşmeliyiz. Artık sıva yapıştırmak yok.

"Bu konuyla yüzleşelim. Bir kez ve herkes için seviye atlayalım. Çocuk Gıda Yoksulluğu Görev Gücü'nün talepleri aynı kalıyor. Kapsamlı araştırma ve veri analizlerinden oluşan, Hükümet tarafından yaptırılan politika önerilerini destekliyoruz.

"Bu politikalar Birleşik Krallık'ta milyonlarca haneyi istikrara kavuşturmak için hayati önem taşıyor ve gecikmeden uygulanması gerekiyor. Çocuk açlığı asla yaklaşan son tarihlerle karşılaşmamalıdır."

O zamandan beri Downing Street'i başka eylem planlarını görüşmek üzere davet etti.

"Özel ve kamusal yaklaşımların ardından, 10 Numarayı bir kez daha görev gücü ile birlikte masaya oturmaya davet ediyorum, böylece Birleşik Krallık'ta çocuk gıda yoksulluğuyla en iyi nasıl mücadele edebileceğimiz konusunda işbirliği yapabiliriz" diye devam etti. "Yardım etmek için buradayız, ancak 10 Numaradakilerden rehberlik ve içgörü istiyoruz.

"Bir politikacının eğitimine sahip değilim, Twitter'daki çoğu bugün bunu açıkça ifade etti, ancak bunu yaşamış ve etkilenen ailelerle zaman geçirmiş bir sosyal eğitimim var.

"Bu çocuklar önemli. Bu çocuklar bu ülkenin geleceği. Onlar sadece başka bir istatistik değiller ve bir sesleri olmadığı sürece benimkine sahip olacaklar. Buna söz veriyorum."

Marcus Rashford'un dilekçesini nasıl imzalayabilirim?

Rashford tarafından Ekim 2020'de oluşturulan dilekçe, İngiltere Hükümeti'ni tüm tatiller boyunca okul çocukları için yemek sağlamaya ve evrensel krediye sahip hanelere ücretsiz okul yemeklerini vermeye davet ediyor.

Dilekçeye bu bağlantı kullanılarak ulaşılabilir.

Rashford Twitter'da "Bu gece benim için bir şey yapabiliyorsan, dilekçeyi imzala," diye yazdı.

"Parti siyasetini bir kenara bırakıp Birleşik Krallık'taki çocuk gıda yoksulluğuna uzun vadeli sürdürülebilir bir çözüm bulmak için birlikte çalışmanın zamanı geldi.

"Üç soruyu uygulayın. Hepinize minnettarım."

Dilekçeyle ilgili açıklamada şöyle deniyor: "Hükümet, Ücretsiz Okul Yemeklerine erişimi genişletmek için Ulusal Gıda Stratejisinden 3 tavsiyeyi uygulayarak savunmasız çocukları & # son çocuk yemek yoksulluğunu desteklemeli, tatillerde tatil açlığını durdurmak ve değerini artırmak ve genişletmek için yemek ve aktiviteler sunmalıdır. Sağlıklı Başlangıç planı. "

Dilekçe, başlatıldıktan iki gün sonra 250.000 imza aldı ve o tarihten bu yana dokuz gün içinde 800.000 imzaya ulaştı.