Messi'yi arayacağım, bana ne zaman ve nerede olduğunu söyleyeceğim! – Guardiola, Bayern Münih'i 2009 Barcelona kadrosu

Hansi Flick'in tarafı, Club World Cup

Contents

'e karşı altı katına çıkarmaya davet ediyor

Hansi Flick'in tarafı, Club World Cup ile altıncı sıradaki kupasını kazandıklarında Man City menajerinin efsanevi Barca takımıyla eşleşti.

Pep Guardiola, Bundesliga devlerinin Barcelona takımının başarısını altıncı galibiyetle eşleştirmesinin ardından Hansi Flick ve Bayern Münih'i 'altılılar savaşı'na davet etti.

Bayern, geçtiğimiz yıl Bundesliga, Şampiyonlar Ligi, DFB-Pokal, UEFA Süper Kupası ve DFL-Süper Kupa şampiyonluklarına katılarak Perşembe günü Tigres'i yenerek Kulüpler Dünya Kupası'nı kazandı.

Bunu yaparken, Guardiola'nın efsanevi 2009 Barcelona takımıyla eşleşen, altılıyı kazanan sadece ikinci taraf oldular.

Guardiola ne dedi?

Guardiola, Twitter'daki bir video mesajında şunları söyledi: “Bu inanılmaz başarı, Kulüpler Dünya Kupası şampiyonu olmak ve özellikle altı şampiyonluk kazanmak için tüm Bayern ailesine büyük tebrikler.

“Çok gurur duyuyoruz, çok gurur duyuyorum, bu harika şey için herkes, özellikle Hansi [Flick], oyuncular ve arka oda çalışanları için büyük bir tebrikler.

“Ama Hansi'ye arka arkaya altı şampiyonluğu kazanan ikinci takım olduğunuzu söylemek isterim!

“Senden önce başka bir takım vardı, Barcelona… yani belki Messi'yi ve şirketi arayabilirim ve yedinci şampiyonluk için oynayabiliriz? Bana ne zaman ve nerede olduğunu söyle ve orada olacağız! "

Bayern, 2013'te Guardiola'nın altında neredeyse altıyı kazandı. Jupp Heynckes 2012-13'te üçlü kazandıktan sonra, Guardiola, Bavyera'daki ilk sezonunda Kulüpler Dünya Kupası ve UEFA Süper Kupasını kazandı, ancak DFL-Supercup'ta Borussia Dortmund'a yenildi.

Bayern 2021, Barcelona 2009'u oynayacak mı?

Guardiola, eski kulübüne meydan okurken yüzünde bir sırıtış olsa da, hem Barca'da hem de Bayern'de hala oldukça popülerdir, bu yüzden bir gösteri maçına aracılık etme gücüne sahip olabilir.

Elbette iki taraf arasındaki 12 yıllık fark, Bayern'i sahada oldukça avantajlı kılacaktır.

Dünya şampiyonu olduklarını henüz onaylamış olsalar da, Barca'nın 2009 Şampiyonlar Ligi final galibiyetini başlatan sadece üç oyuncu – Lionel Messi, Sergio Busquets ve Andres Iniesta – hala oynuyor.

daha fazla okuma