Mungai, Okumu: Nairobi City Stars, Coast Stima

İki oyuncunun gelişinden sonra, Simba wa Nairobi transfer işlerini resmen tamamladı

'ten kanat ve savunma oyuncusu imzaladı

İki oyuncunun gelmesinden sonra, Simba wa Nairobi transfer işlerini resmen tamamladı.

Futbol Kenya Federasyonu (FKF) Premier Lig tarafı Nairobi City Stars, yeni sezon öncesinde savunma oyuncusu Herit Mungai Atariza ve kanat oyuncusu Rodgers Okumu ile sözleşme imzaladı.

Simba wa Nairobi, Ulusal Süper Lig (NSL) tarafı Coast Stima'dan iki oyuncunun gelişini doğruladı. İmza atmasının ardından Posta Rangers ve Kariobangi Sharks'ta da oynayan Mungai , yükselen tarafa katıldıktan sonra hayalinin gerçekleştiğini belirtti.

Savunucu kulübün portalına verdiği demeçte, " Kulüp gençliğimden beri rüya takımım olduğu için City Stars'a katılmak harika bir duygu" dedi.

Okumu ayrıca neden Kangemi merkezli tarafa geçmeyi seçtiğini ve beş yıllık kıyı ekibinde kalışını sonlandırdığını açıkladı.

"Futbolumu yukarı doğru ölçeklendirmek için, konfor alanımdan çıkıp başka bir yere gitmeye karar verdim. City Stars'a katılmak bir nimet ve takımın bir parçası olmaktan mutluyum," dedi filo ayaklı ileri.

"Çok çalışmak ve ekibin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak istiyorum."

City Stars takım koordinatörü Samson Otieno, ekibinin neden Okumu'ya yaklaşmaya karar verdiğini açıkladı.

"Toyoyo Okumu'da Coast Stima'ya karşı oynadığımız maçta City Stars karşısındaki maçının en başında yer aldı" dedi.

Bir gol attı ve iki asist yaptı. O andan itibaren izcilerimiz onun tüm oyunlarını izlediler ve iyi bir ek olacağına ikna oldular. "

Otieno ayrıca, Simbwa wa Nairobi'nin Mungai'nin hizmetlerini mühürledikten sonra transfer penceresinde yapıldığını belirtti.

"[Mungai] koça solda hem arkada hem de yukarıda iyi seçenekler veriyor. Kaliteli bir oyuncu ve City Stars adına onu gemide ağırlıyoruz," dedi.

"City Stars gelişiyle birlikte mevcut pencerede transfer faaliyetlerini resmen kapattı."

City Stars ayrıca Kenya Devlet Okulu'ndan Ronney Kola Oyaro, Laiser Hill'den Timothy Ouma ve Vapor Sports'tan Rowland Makati'den orta saha oyuncuları ile anlaştı.

Ayrıca, daha önce Hakati Sportif ile birlikte olan Elvis Ochoro ile birlikte kaleci Steve Ngunge Ndungu için Wazito FC'ye baskın düzenlediler.

Takım tarafından imzalanan diğer isimler arasında Ugandalı Proline FC için oynayan Yusuf Mukisa Lubowa ve Kakamega Homeboyz'dan Kennedy Onyango yer alıyor .

Transfer penceresi 6 Kasım Cuma günü resmi olarak kapatılacaktır.