Situma, Mulee'nin Komorlara karşı Wanyama oynaması gerektiğini öne sürüyor

Eski Kakamega Homeboyz yıldızı, milli antrenörün Harambee Stars kaptanını alışılmadık bir pozisyonda sıraya koymaması gerektiğini düşünüyor

Eski Kakamega Homeboyz yıldızı, milli antrenörün Harambee Stars kaptanını alışılmadık bir pozisyonda sıraya koymaması gerektiğini düşünüyor

Eski Tusker kaptanı James Situma, Kenya teknik direktörü Jacob 'Ghost' Mulee'nin Pazar günü Komorlar'a karşı Victor Wanyama'yı nerede oynaması gerektiğine karar verdi.

Kenya, Moroni'de üst üste ikinci kez Afrika Uluslar Kupası elemelerinde Komorlarla karşı karşıya gelecek ve Situma, Harambee Stars kaptanının her zamanki orta saha pozisyonunu doldurmasını görmek isteyeceğini söyledi.

“O gibi dünyada rekabet taraf için oynamış tecrübeli bir oyuncu Southampton ve Tottenham ” Situma Hedefi anlattı.

"Arkadaki dörtlünün önünde, sadece stabilite sunmakla kalmıyor, aynı zamanda kutudan kutuya geçişleri etkili bir şekilde yapabilmesi için [Johanna] Omollo'ya yer veriyor. Bu pozisyonda, Wanyama her zaman rahat görünüyor ve elinden gelenin en iyisini yapıyor.

Ancak yine de koçun tüm takımı nasıl yerleştirmek istediğine bağlı. İyi olan şey, onu kadroda bulundurmamız ve yalnız bu konuda iyiyiz. "

Sebastien Migne altında, Wanyama, orta sahanın ortasında Dennis Odhiambo tercih edildiğinden, daha üst sahada konuşlandırıldı.

Emekli Kenyalı Premier Lig şampiyonu, Omollo ve Kenneth Muguna'nın Moroni'de kimin başlaması gerektiği konusundaki tartışmayı da araştırdı.

Eski Mathare United kaptanı, "Ben bir oyuncuydum ve koçun ilk 11'ini hazırlarken, bunu başarmak isteyeceği şeyi akılda tutarak yaptığını biliyorum" dedi.

"İyi olan şey, hem Muguna hem de Omollo'nun kampta olması.

"Her ikisi de iyi ve iyi bir koç her zaman güçlü bir sıraya sahip olmaktan zevk alır, çünkü bu size rakibe karşı üstünlük sağlar.

“Muguna'nın bankta olması, bu konuda sorunum yok. Sorun değil, çünkü Omollo sahada değeri olan ve her zaman elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan kaliteli bir oyuncu.

"Muguna da oynadığında elinden gelenin en iyisini yapıyor ve bu yüzden Mulee seçim konusunda ve iyi bir nedenden dolayı şımartılıyor.

“Ama bir koç olarak, bir seçim yapmalı ve o oyun için iyi olan bir oyuncu bulmalısın. İyiler ve eminim koç her ikisinden de ne istediğini biliyor. "

Gor Mahia kaptanı, Kenya çarşamba günü evinde 1-1 berabere kaldığında işin içinde değildi.