'UEFA ve FIFA oyuncuları öldürdü!' – Guardiola, Man City'nin dörtlü teklifi

İspanyol, aşırı sıkışık fikstür listesi nedeniyle değişiklik yapmaya devam etmekten başka seçeneği olmadığını söylüyor

Contents

arasında rotasyon politikasını savunuyor

İspanyol, fikstür listesi aşırı sıkışık olduğu için değişiklik yapmaya devam etmekten başka seçeneği olmadığını söylüyor.

Pep Guardiola, Manchester City'nin dörtlü galibiyet teklifinin ortasında rotasyon politikasını savundu ve "UEFA ve FIFA'nın zamanlama seçenekleriyle oyuncuları öldürdüğünü" iddia etti.

Guardiola, City, Cumartesi günü King Power Stadyumu'nda Leicester City'yi 2-0 yenerek Premier Lig şampiyonluğuna bir adım daha yaklaşırken, ilk 11'inde altı değişiklik yaptı.

İspanyol taktikçi, Borussia Dortmund ile Şampiyonlar Ligi çeyrek final karşılaşması öncesinde kadrosunu kurcalamaya devam edeceğine söz verdi ve oyuncularının uygun şekilde dinlenmeden bir hafta içinde üç maç oynamasının beklenemeyeceği konusunda ısrar etti.

Ne söylendi?

Guardiola gazetecilere verdiği demeçte, "Onlar insan, onlar makine değiller" dedi. "Oyuncuları tanıyorum, bazıları her gün oynamak istediği için sürekli üzgün ama bu mümkün değil.

"Bu yıl tüm yarışmalarda seyircisiz, şimdiye kadarki en kısa yarışmada yarışmak için, (eğer) rotasyon yapmazsanız, tüm yarışmalarda yarışmazsınız ve şu anda bulunduğumuz konumda olmazsınız.

"Elbette oynayabilirler, inanılmaz bir zihniyetleri var ama dinlenmeye ihtiyaçları var. UEFA ve FIFA çok fazla olduğu için oyuncuları öldürdü. Başladığımızdan bu yana bir hafta ortası bile yapmadık.

"Bunu sadece fiziksel olarak değil, zihinsel olarak da her gün rakiplere karşı yarışarak kazanmak için hazır hale getirebilecek bir oyuncu yok. Bu imkansız.

"Dönüyorum, ben bir dahiyim, 'aferin Pep' ama kaybettiğimizde ve döndürdüğümde insanlar 'neden dönsün? Oyuncuları normal gibi oynamak zorundasın' diyorlar. Ama bu sürdürülemez.

"Bir sonraki maçta taze bacaklar ve Leeds [United] karşısında her zamankinden daha taze bacaklar oynayacağız."

City 2020-21'de kaç oyun bırakabilirdi?

City ayrıca Chelsea'ye karşı bir FA Cup yarı final karşılaşması ve Tottenham ile bu ayın ilerleyen günlerini dört gözle beklemek için Carabao Cup final karşılaşması yapacak.

Guardiola'nın ekibi, önceki yarışmanın ve Şampiyonlar Ligi'nin finaline ulaşmayı başarırsa, mevcut sezon sona ermeden önce toplam 15 maç daha oynayacak.

City, önümüzdeki hafta sonu Leeds ile yapacağı üst düzey toplantıya bakmadan önce, sadece iki gün dinlenmenin ardından Salı günü Dortmund ile karşılaşacak.

Büyük resim

City, sonraki üç Premier Lig turundan en az 11 puan alırsa hayatı kendileri için kolaylaştırabilir ve bu da şampiyonluğu sağlamaları için yeterli olur.

Guardiola daha sonra takımının son dört maçında bir yandan kupa müsabakalarında en güçlü dizilişini gerçekleştirirken diğer yandan da toptan değişiklikler yapabilecekti.

City, dört gümüş eşya cephesinde rekabet etmek için yeterli güce sahip olduklarını zaten kanıtladı ve eğer menajerleri, kampanyanın son haftalarında dakikaları verimli bir şekilde yönetmeye devam ederse, çok azı teklif edilen tüm kupaları kazanmalarına karşı bahis oynayacaktır.

daha fazla okuma